| Thecurious a întrebat:

Care sunt motivele pentru care tinerii detesta ( unii manifesta chiar o ura viscerala ) partidul social democrat?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tinerii daca chiar detastau se prezentau la vot, dar, nu le pasa, mai bine fac live pe Facebook si selfie, las ca voteaza morti vii pentru un 1 ron

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dta afirmi în mod hazardat -tinerii detestă-.
Care tineri, în ce procent, pe ce te bazezi când generalizezi?

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Toti tinerii pe care i-am intalnit personal, toti tinerii pe care i-am auzit in videoclipuri.
Nu pot da un procent, insa, negresit, e vorba de majoritatea tinerilor.

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Asta nu este încă o dovadă statistică.
Poți găsi softuri de sondaje gratuite pe net, învață să creezi un eșantion statistic reprezentativ și fă un sondaj.
Mai apoi verifică cum și-au format această opinie, dacă este un rezultat al unei abordări și analize personale profunde sau este un ecou al TV-lui.

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Cine vrea sa imi raspunda la intrebari?

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Dragă TheInspired, dacă nu pui una la 5 minute, o să îți răspund la toate la care mă pricep, mă interesează și la care sunt competent.

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Ma refeream la tineri.
E dificil sa obtii raspunsuri serioase, de la tineri, pe subiecte de politica.

| Hammurabi a răspuns:

Ia și tu la nimereală ce nume cunoscut vrei tu, din PSD, și spune-mi dacă e sărac. Sau la nivelul de avere al unui om normal.
E un partid plin de hoți și de baroni locali burtoși cu averi de milioane de euro obținute prin furturi, manipulări și influență.
Toți analfabeții cu creier mic și 00 mari, care habar n-au să lege două cuvinte, foști demnitari PCR sau copii, nepoții lor, pe toți îi găsești în PSD.
Și mai vin și alții din urmă, care își revendică dreptul de a fura și de a fi mari c*ioși.
Uită-te la ghiolbanul și țăranul de Dragnea. Cum crezi tu că și-a făcut averea imensă pe care o are? Prin muncă cinstită?
Poate și tu muncești cinstit. De ce n-ai averea lui? E el mai deștept ca tine? Nu. E doar o javră de om.

| Steregoi a răspuns:

S-au saturat de trandafiri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-au autostrăzi scoli si spitale

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

A si pentru ca scoala nu-i invata sa-si cladeasca o afacere si sa isi calculeze banii

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și pentru analfabeții din guvern.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SG1995):

Aveai 2 i la analfabeti

| gogu220 a răspuns:

Ca să răspunzi la această întrebare trebuie să şti pentru ce au murit o groază de oameni în 1877, 1907, 1016. Unii ar zice că pentru independenţă, suveranitate sau neatârnare. Prosti. Au murit pentru pământ. În 46 când comunişti au făcut colectivizarea iar au murit o grămadă.
Pentru că P.S.D.-ul au fost cei care a trebuit să retrocedeze terenurile sunt votaţi de cei care l-au primit, chiar dacă burtoşi de care vorbeai le-ar fura şi strachina din care manâncă.
Pentru ţăran pământul e totul. Şi nu te uita că acum şi-au lăsat părinţi la ţară şi ei locuiesc la bloc în oraşe, din vorbe tu ai înţeles că iei sunt contra, dar atunci cum îţi explici că tot P.S.D.-ul e cel mai votat.