| PsyhoChild a întrebat:

Care sunt nesigurantele tale?
Ale mele sunt:
Nesiguranta ca lumea ma judeca deoarece sunt gras.
Imi este rușine cu corpul meu.
Imi este frică să țin o convorbire la telefon deoarece sunt rarâit și am puțin accent de german

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Sa ies din casa si sa dau de prosti in campul vizual, in gandire, asta ma irita si mi se face scarba totodata.

| LPCTSTR a răspuns:

Sa fiu pus in situatia in care fanaticii dogmatici si conspirationistii sa suprime obiectivismul, scepticismul si criticismul.
Sa am de a face cu imbecili pentru care port o discutie rationala, iar acestia, in final, sa-si manifeste caracterul hidos, uneori jegos, lucru pentru care am pierdut timp in explicarea/argumentarea rationala si cumpatata, cu o terminologie adecvata, doar pentru ca acestia sa manifeste fie dezinteres, fie o comportare "ca la usa cortului"
Ca nu voi reusi niciodata sa inteleg fizica cuantica si alte domenii de interes.
Si lista poate continua.

| oglindasultanului a răspuns:

Nu-ti mai bate capul cu alea, ca asa avansezi in probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am nesigurante...vizibile.De genul celor pe care le-ai enumerat tu.Nu-mi pasa suficient de mult de ceilalti ca sa ma afecteze parerea lor si dpdv fizic n-am probleme.
Nesiguranta mea ar fi sentimentul in sine de nesiguranta, de vulnerabilitate fata de o alta persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti gras si iti este rusine cu corpul tau de ce nu faci nimic sa slabesti? Astea 2 sunt probleme care se pot rezolva destul de cu ambitie.
Sa-ti fie frica sa porti o convorbire?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe cea cu vorbitul la telefon o am şi eu. Datorită faptului că am o voce ca sună ca cea a unui băiat de 14-15 ani, ezit pe cât posibil convorbirile telefonice. Nici când eram mai mică, vocea mea nu a sunat niciodată prea feminină, deşi nu fumez, nu consum alcool, pur şi simplu aşa e ea.
O altă nesiguranţă e cea de a face greşeli la locul de muncă, în exprimare, în scris.
Datorită firii mele perfecţioniste, încerc pe cât posibil să fac totul ca la carte, impecabil.