| teodor14 a întrebat:

Care sunt nr distincte? cele din 2 in 2
cele diferite
sau care?

Răspuns Câştigător
| TooManyXoxoA a răspuns:

Numerele distincte sunt diferite..de exemplu(3, 6,18. 2477... ) Funda? happy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Distinc=diferit...Grea limba romana! Doamne cum au ajuns copiii de Romania!

| teodor14 explică (pentru TooManyXoxoA):

Multumesc
uite eu sunt incepator pe TPU si nu stiu cum sa dau FUNDA
cumva este rasp. castigator? oricum rasp castigator ti-am dat

| teodor14 explică (pentru anonim_4396):

De parca ai fi tu mai breaz
daca erai ceva stiai ca distinct nu are legatura cu romana
copil dala de clasa a2a
am uitat ca nu am mai facut cu din astea de mult
deci ciocu mic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica nu are legatura cu romana. Asta e cuvant din limba romana care se aplica si in viata de zi cu zi... Ai logica sau esti chiar mai prost decat credeam?

| teodor14 explică (pentru anonim_4396):

Mai
eu ma refer la scoala
n-am mai facut din astea de 5 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru teodor14):

Si ce conteaza ca nu ai facut? Asta tine de cultura generala. Uite definitia in dex:
DISTÍNCT, -Ă, distincți, -te, adj. 1. Care se deosebeşte prin anumite trăsături proprii de alte lucruri de același fel sau asemănătoare; deosebit, diferit. 2. (Adesea adverbial) Clar, evident, lămurit, deslușit. - Din fr. distinct, lat. distinctus.
Nu tine numai de scoala..Si oamenii pot fi distincti si alte lucruri nu numai numerle.