| BlueBloodd a întrebat:

Care sunt pasii pentru a publica o carte?

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Ok deci iei un pix si o foaie, o scrii, apoi mai iei o foaie, o scrii iar, posibil sa nu`ti placa si o rupi, apoi o scrii, apoi mai iei o foaie, o scrii, apoi inca una, o scrii, o rupi, o rescrii, iar o foaie, inca una si inca una, ajungi la 50 de foi, vezi ca nu`ti place, le dai foc, o iei de la capat, scrii 100 de pagini, le dai foc iar, o iei de la capat iar si cand ai terminat de scris, afli ca au trecut 2 ani, ai scris o porcarie pe care nu vrea nimeni sa o citeasca si te lasi de scris.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Scrisa la masina (pc), o duci la o editura. Daca e acceptata, discuti cu ei conditiile.

| BlueBloodd explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Si daca am scris-o fara diacritice, pot ei sa le puna?

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru BlueBloodd):

Nu, pentru ca nu stiu ce ai fi vrut tu. Sint cuvinte care in functie de diacritice au sensuri diferite si de acolo si fraza are alt sens. Insa, poti incerca.