| OoBunnyoO a întrebat:

Care sunt principalele valori sau principii dupa care va ghidati in viata?

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Să nu mă leg de principii şi valori, care să-mi taie din libertate.

| Bacemi a răspuns:

1. Sa fiu sincer cu mine si cu ceilalti
2. Sa ma pun in locul celorlalti inainte de a spune sau face ceva
3. Familia e mai importanta decat cariera
4. Daca simt nevoia sa ma linistesc, odihna e la fel de importanta ca orice alta responsabilitate
5. Caut prezenta oamenilor cel putin la fel de destepti ca mine, atat din punct de vedere informational dar si emotional
etc.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Eu unu nu am principi nici valorii in viata,cand a fost vorba de o dieta am apelat la stiinta, cand am vrut sa inteleg lumea iar stiinta, cand am facut sport iar stiinta, cand am vrut sa cunosc mai mult de cea ma pasioneaza iar stiinta, intr-un cuvant in tot ce fac folosesc stiinta, sper sa o folosesc cu ratiune si logica

| gemeni6226 a răspuns:

Dragostea fata de semeni, sa dau din mine ce e mai bun la servici, sa fac din camin un loc unde toata lumea se simte bine, sa ajut pe cine pot cu ce pot si sa nu ranesc niciodata pe nimeni nici macar cu un cuvint sa traiesc astfel incat oamenilor sa le para bine ca m-au cunoscut.

Răspuns utilizator avertizat
| Suck a răspuns:

Nu cred că am aşa ceva... spune-le pe ale tale.

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Https://youtu.be/d-VVnhwB4Gw?t=30

Dincolo de toate glumele incerc sa fiu cat se poate de rational si calm, incerc sa fiu prietenos dar niciodata nu ma feresc sa spun ce cred.
Imi place sa imi iau timp cand am de facut o decizie si sa ma pun in piciorele altora.Injur dar niciodata catre o persoana.Cuvintele nu au putere decat daca tu le-o dai dar incerc sa respect persoanele care ma inconjoara si ce cred ele atat timp cat nu e complet ridicol sau legat de tecnologie.Incerc sa fie educat in tot ce fac.Sunt ateist dar incerc sa respect credintele altora.Nu judec pe aparente dar judec dupa opini si comportament.Nu imi place sa ma limitez la ce e popular, imi place sa gasesc diamante neslefuite chiar daca e mai greu. Daca as trebui sa inpart camera cu mine insumi ar fi o intrebare de cine dintre noi 2 instaleaza incuietoare primul.Am multe defecte dar tin sa fiu increzator si sa rad de mine insumi si de defectele altora.Am putini prieteni dar sunt genul de prieteni pe care ma pot baza.Sunt incapatanat dar deschis in multe privinte.Nu ma duc niciodata intr-o camera inchisa, vreau sa aud toate opinile si de obicei ma asej undeva la mijloc.Asteapta-te sa ma comport cu tine cum tu te comporti cu tu mine.Devin iritat repede dar de obicei ma retrag inainte sa explodez.

Pot merge asa toata ziua.Nu stiu daca ce am sris e macar coerent dar chiar nu am ce face.Sunt prea obosit sa fac ceva productiv dar nici nu imi vine sa ma culc.Si da sunt un analfabet, deci nu e nevoie sa evidentiezi.

| OoBunnyoO explică (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

Nu aveam de gand sa o fac. laughing) Dar ai folosit cratima corect, ceea ce este mai mult decat jumatate din populatia prezenta pe aici. big grin

| Coquinne a răspuns:

Sunt o fire schimbatoare, imi schimb des principiile si valorile.
dar nu voi schimba niciodata principiul: "sa stau true to me" orice ar fi.