| Curious2 a întrebat:

Care sunt profesiile, pe care le respectati cel mai mult?
Puteti sa dati exemple nu numai din Romania, ci si din alte tari.
Va rog sa aduceti si argumente.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mecanic de locomotiva, responsabilitate mare, bani la greu, mult tonaj pentru cei cu marfarele.
Soferii de tir, fara ei nu mai traim si nimic nu mai merge, camioanele trebuie sa circule constant.
Doctorii - de preferat cei din tarile straine care nu accepta spaga isi fac datoria cum pot

| SilentRain a răspuns:

Medici care nu iau șpagă, pompierii
Poliția poate sa se ducă dracului sa arde în flăcări

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ofiter in armata- Lucrezi in serviciul patriei.
Medic chirurg neurolog-ce poate fi mai greu in medicina?
Profesor-sunt atatia profesori de care imi voi aduce aminte toata viata, oameni care te lumineaza si au talent din nastere pentru a preda.

| Anonima163333 a răspuns:

Eu respect cel mai mult medicii pentru ca salvează vieți, iar viata e cel mai prețios lucru de pe pământ.
De fapt, toate profesiile trebuie respectate.