| AnonimMareMareMare a întrebat:

Care sunt sansele sa mergi la psiholog si sa nu reuseasca sa iti rezolve problema?

5 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Șansele sunt maxime.
Psihologii nu rezolvă probleme.
Spre exemplu dacă între tine și dna sau dl psiholog nu există compatibilitate, șansele se diminuează considerabil.

| mentholinks a răspuns:

Psihologul e mai mult ca sa te motiveze, nu prea te ajuta efectiv daca nu depui tu eforturile.

| PainTech a răspuns:

Problema o rezolvi tu. Psihologul e acolo doar sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psihologii doar ascultă, iar oamenii au nevoie să fie ascultați.
Ei nu rezolvă probleme, Dumnezeu o face.

| Felissa13Eden a răspuns:

Sansele sa nu iti rezolve problema sunt direct proportionale cu dorinta ta de a lasa psihologul sa te ajute, sau nu.