| AnnMirele a întrebat:

Care sunt scriitorii voştri preferaţi?

17 răspunsuri:
| Purgatoriu a răspuns:

Mircea Eliade.

| nury a răspuns:

Ken Follet

| Wøodenpints a răspuns:

Stephen King
Irvine Welsh
Charles Bukowski
Ernest Hemingway
John Saul

| M25M a răspuns:

Cezar Petrescu
Lev Tolstoi
F.M. Dostoievski
Thomas Mann
Emil Cioran(filosofie)

| drogh a răspuns:

Eu şi Mihai Eminescu. De ce? Pentru toate poeziile romantice şi tragice...

| michelia a răspuns:

Mario Vargas Llosa
Camus
Tolstoi
Marguerite Yourcenar
Camil Petrescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt scriitorul meu preferat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eminescu, Eliade, Cioran, Rebreanu, Preda, Călinescu, Sadoveanu, Alecsandri, Slavici, Bacovia, Blaga, Arghezi, Stănescu, Păunescu şi Gyr.

Iar din străinătate: Dostoievski, Stendhal şi Hugo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lev Tolstoi,Mircea Eliade,Sara Shepard,Harper Lee,Rachel Caine,Jules Verne,Victor Hugo,Mark Twain, J.K Rowling, Charles Dickens, John Saul, Arthur Conan Doyle.Am citit multe carti scrise de ei si toate mi-au placut foarte mult :X.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Din literatura romana: Camil Petrescu, Mircea Eliade, Cella Serghi, Ionel teodoreanu
Din literautura universala: Margaret Mitchell, surorile Bronte(Charlotte, Emily si Anne), Henryk Sienkiewicz, Stendhal, Gustave Flaubeert
Dar ai tai?

| AnnMirele explică (pentru Euletitia):

Scriitorii mai preferaţi sunt:Margaret Metchell, Guston Leroux, Mayne Reid, Herbert George Walls şi surorile Bronte.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Sincer, imi plac scriitorii contemporani (L.J.Smith, Sara Shepard)

| Ana_4223 a răspuns:

Mihai Eminescu
Ion Creanga
George Cosbuc

| LegiuitorulX a răspuns:

I.L. Caragiale si Cezar Petrescu

| cosmin23a a răspuns:

Mie imi place mult Liviu Rebreanu. Citeste Maitreyi sau Nunta in cer, sunt superbe si sunt scrise de Mircea Eliade.

| 123Stefy456 a răspuns:

Paulo Coelho, Alexandre Dumas...

| adrian550 a răspuns:

Din Romania scriitori mei preferati sunt Mihai Eminescu, Fanus Neagu si Mihail Sadoveanu iar scriitorii straini sunt Jules Verne, Alexandre Dumas, Alphonse Daudet