| mocanassorinas a întrebat:

Care sunt site-urile de incredere pentru cumparaturi online?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce vrei sa cumperi, majoritatea site-urilor sunt de incredere mai ales daca au niste elemente de siguranta precum https la plata, datele oficiale ale firmei expuse pe site samd.

| GolopențaAdrian a răspuns:

Olx.ro

| RAY a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Olx nu e de incredere, oricine vinde acolo

| RAY a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Eu personal doar in eMAG am incredere desigr ca si in altex, flanco am incredere nu cumpara de pe un site care nu are un shop in orasul tau, de pe olx iei usor teapa si de pe amazon e plin netul de hoti mai ales de ai nostri

| blAster85 a răspuns (pentru RAY):

Lasa-ma sa te corectez am cumparate destule articole din mai multe categorii se pe amazon.niciodata nu am luat teapa, au fost punctuali tot timpu.si seriosi in ceea ce priveste modul de ambalare.etc.e adevarat ca stau in Spania si aici am folosit amazon, nu in Romania.

| suntserios a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Olx e doar un site de anunturi nu de cumparaturi online

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Depinde foarte mult ce anume vrei sa cumperi de pe Internet. Indiferent ce website alegi, te incurajam sa ai foarte mare grija - sa verifici daca situl are recenzii pozitive pe internet, daca exista un sediu real mentionat pe site, daca plata se face in mod securizat, etc.

De asemenea, daca alegi sa cumperi produse de pe un site de anunturi precum OLX, te sfatuim sa citesti cu mare atentie recenziile utilizatorului de la care cumperi.

Daca mai ai intrebari sau vrei sa verifici un site cu noi, nu ezita sa ne scrii happy

| blAster85 a răspuns:

Amazon.com daca merge si in Romania

| Krixxus a răspuns:

Incearca pe eMAG

| Blackrose4 a răspuns:

Hey! Uite câteva site-uri de încredere: Comodo.ro, Electrofun.ro, eMAG, Melkior, Cupio.ro, AliExpress, SheIn, Aoro.ro.

| Răzvi4Deni a răspuns:

Emag, Altex, Flanco, aoro!