| anonim_4396 a întrebat:

Care vi se par mai ipocriti? Baietii sau fetele? Baietii ca se plang ca fetele frumoase nu se uita la ei dar nici ei nu se uita la fetele mai putin frumoase, sau fetele care se planga ca baietii sunt "porci" dar se feresc de aia de treaba mai ceva ca raia sau ii baga in "friend-zone"? Sau e egalitate?

41 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cred ca ipocrizia e la fel pentru ambele sexe, cand un baiat ajunge in freindzone nu e barbat si fetita masculina care isi merita soarta, ne place cei frumos credem ca fetelor nu le interereaza fizicul pentru ca ele sunt mereu nehotarate si spun asta asa pentru ca asa cred pe moment find finte emotionale da conteaza extrem de mult fizicul, se plang pentru ca nu invata din greseli, cred ca greșeala e ca nu recunoastem ca suntem animale gidate de trecut mostenit genetic

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mai, majoritatea sunt bagati in "friend-zone" pentru ca se iau dupa minciunile fetelor, adica sa fie de treaba bun si chestii de genul dar multe fete nu le plac asa ceva. ce sa faci, asa invata si ei ca e mai bine sa fii nesimtit si "rece" cu ele ca asa le cauta fetele mai mult laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevarul e emitem afirmati in functie de starea care o avem si de mediul care ne inconjuara, societate, religie etc nu e vina fetelor ca le atrage badboys nu e vina noastra ca ne atrag fetele frumuoase, cu toti jucam in ruleta numita selectie naturala sexuala, aceste pretenții sunt in genetica noastra in adn

| J0B0MAT a răspuns:

Baietii.

| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

Cum asa?

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Asea.big grin

| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

Bine macar ca e vorba de ipocrizie in raspunsul tau laughing. daca dadeai un motiv cat de cat plauzibil intelegeam, dar cane e doar "asea" e clar

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

laughingAAA si tu esti baiat..bine ma, persoanele de fata se exclud.
Motiv..hmm. nu pot sa imi explic nici eu de ce sunt ei asa... Probabil asa a vrut Dumnezeu sa fie baietii(unii)

| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

laughing nu am zis asta doar pentru ca sunt baiat, cum am zis mai sus, daca dadeai orice motiv intelegeam raspunsul tau dar cand zici doar asa sau o dai cu "nu stiu sa explic", e clar ca vorbesti degeaba. e doar o presupuneere a ta.

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare are propriile pareri.Nu incerc sa te conving de nimic, fiecare crede ce vrea. Eu asta cred si asta ti-am raspuns la intrebare.De fapt, nu prea incerc vreodata sa conving pe cineva de ceva pentru ca s-a dovedit si de marii psihologi ca cel mai greu lucru este sa convingi o persoana de un anumit lucru.Este mult mai usor sa ajungi singur la cunoastere.

| LePotato a răspuns:

E cam egalitate

| Suck a răspuns:

Fetele sunt mai ipocrite... ele susțin mai mereu că sufletul contează. Deşi în ultima vreme băieții o ard mai penibil decât fumeile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Egalitatewinking
Desi cand fetele procedează asa (unele) ma enervez X__X
Dar in general fetele/femeile se plang mooooolt. Cel putin eu in clasa la liceu aveam 19 (+ eu 20) 14 din ele erau mai rau ca niște curci ...toata ziua ** Fatăă ai vazut **, **Fatăă ce sa fac?** fatăă ....mereu mereu si așa innebuneam cu ele.
LOL, de asta ascultam mereu muzica in casti cu volumul dat la maxim.
Toti ne plângem câteodată dar in halul ăla...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing. in toti anii de liceu am avut mereu 4 5 fete in clasa. in a 10 nu a fost nici una. de fapt in prima zi a venit una, toti baieti sareau pe ea saraca, a 2 zi s-a mutat in alta clasa rolling on the floor.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor))))
Ar fi fost mișto 5-6 si la mine in clasă (._.)

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce faci treaza la ora asta? thinking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu pot dormi straight face
Toată noaptea am fost trează sad
Şi tu?thinking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Je e vampir, nu doarme deloc. de ce crezi ca postez doar intre 12 si 5 dimineata laughing - totusi naspa de tine, ai si tu 2 zile pe saptamana timp sa le puturosesti si ce faci, stai si urmaresti baieti pe fb sad ( cu siguranta asta faci shh ).

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu urmăresc pe nimeni laughing
Da, am observat ceva ciudat in legătură cu orele tale de postare thinking
Am raspuns si eu pe aici...si ascult muzică asta fac toooata noaptea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Uite daca esti plictisita :))

https://www.google.it/......ps?/search

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

=]]]]
Prefer ceva tipic pentru mine https://www.youtube.com/watch?v=DBYH3mHmyCo
Și uite peste ce am dat :))
http://i.imgur.com/fbOmsIn.jpg
Deja am făcut chat aici, lasăm și pe alții să răspundă;))

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am zis ca ma inec de ras la secunda 25 rolling on the floor doamne ce panarama de video. cred ca am sa o pun la religie laughing.nu are nici pe naiba, suntem celebri rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și eu cand m-am uitat prima oara rolling on the floor...
O pusesem eu, au zis că ''ie'' pacat și că este bataie de joc rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toata lumea vrea ca partenerul sa aibă din toate.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu cred ca doar o minte imatura ori tampita poate vrea asa ceva, pentru ca e imposibil asta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu crezi prost mereu oricum. De aia si pui intrebari pe TPU.
Sau poate ma insel eu. La tine o partenera poate sa aiba si doar un picior si o ureche. Macar ai avea garantia ca ce intra pe o ureche ramane, nu mai iese pe alta laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Tu crezi prost mereu oricum" bine macar ca stii ce parere am despre raspunsul tau de mai sus.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deci recunosti ca tu crezi prost. laughing
Bun. Mersi ca mi-ai dat dreptate. Vezi? N-ai fost ipocrit.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Frumoasa intorsatura laughing, meriti una dupa ceafa pentru asta. serios acum, trebuie sa fi chiar tampit ca sa le ceri pe toate de la un partener. nimeni nu poate sa le aiba pe toate, sa fie bun bucatar, bun parterner, si frumos si inteligent etc etc. daca tu crezi ca se poate asa ceva, e clar ca nu sunt eu ala care "crede prost".

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu meriti una dupa ceafa ca nu dormi destul, bre! Eu zic una, tu intelegi alta. De aia si eu fac misto de tine. Ca o meriti.

Una e sa DORESTI marea cu sarea, alta e sa CERI numai asemenea parteneri in viata. Oricine viseaza si la niste parteneri ideali. Nu poti sa ma contrazici aici. Fiindca de aia nu merg unele relatii si apare acest friendzone.
Eu ti-am spus cum sta treaba si tu ai comis alta intorsatura de a nu mai crede in propria ta ipoteza din intrebare, cum ca nimeni n-ar fi ipocrit, ca doar toata lumea e realista in viata in alegerea partenerilor. Eh, hai ca scuip eu peste intrebarea ta daca o iei asa!

Toata lumea vrea ca partenerul sa aiba din toate calitatile initial. Dar, mai intai de toate, trebuie sa fii sigur ca le intrunesti tu inainte de a avea pretentii la altii. Asa mi se pare fair-play.
Daca esti prost, urat, sarac, mototol, mi se pare ridicol sa vrei o partenera frumoasa, bogata, desteapta si cu mai multa barbatie in ea decat tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Altfel spus, toti sunt la fel de ipocriti.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Puteai sa scrii doar ultimul post de la inceput fara sa scrii prosteste si cu 80 de intelesuri mai Einstein.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deh ma, Endo, limba romana e grea pentru tine de cand stai in Italia. Sa stii ca in limba romana am scris mai inainte, nu in germana. big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"ieste ieste"

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nah, ca am pus in cinstea ta o intrebare similara la Familie & Relatii. Lumea continua sa mai fie ipocrita de obicei, nu doar inaintea unor relatii conjugale.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor ma simt flatat domne

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hai ca am obtinut si probabil inca voi mai obtine un experiment social destul de interesant. Imi place cati refuza ipoteza, cum ca parintii lor sunt perfecti si se simt jigniti de intrebare. laughing De aia si stau pe TPU.

The Quibbler = Zeflemist, intr-o traducere mai adaptata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lipsa de maturitate din partea ambelor parti.

| Cσcσ a răspuns:

Fetele.
Problemele aspectului fizic se pot remedia. Adica, poti transforma o fata urata sau mai putin atragatoare intr-o diva astfel incat sa o placa un numar mare de baieti. Insa cu fetele este mai dificil si intotdeauna am urat acest tip de fete.

| Ragnarøk a răspuns:

In primul rand, generalizarea la un nivel dureros ca asta nu-si are sensul pentru ca e imposibil sa afirmi ca totalitatea baietilor si fetelor sunt ipocrite.

In al doilea rand, un om care afirma astfel de lucruri face doar sa se resemneze asupra neputintei lor ''sexuale'', daca o pot numi asa. Acum, mi se par patetice ambele cazuri. Fetele oricum vor limba dupa swaggeri de carton si in general atitudinea cocalareasca prezenta in toate colturile romaniei, in timp ce baietii vor tanji dupa fete cu o constitutie fizica cat mai buna si mai lipsita de defecte. Superficialitatea e prezenta in ambele cazuri.

In ultimul rand, cred ca e inutila comparatia lor ci mai degraba denigrarea lor din orice societate sau grup de prieteni. Sunt intruchiparea ipocriziei si superficialitatii si deci sunt demni de mila.

| InvictusSteele a răspuns:

Dupa parerea mea, e egalitate. Ipocrizia, in cazurile descrise de tine exista pe ambele parti. Oricum in cazurile astea nu exista solutii. Baietii se vor plange in continuare ca unele ''bunaciuni'' nu se uita la ei, cu toate ca nu vor depune nici un efort sau sa se uite la alte fete dupa cum ai spus mai putin frumoase. Iar unele fete, nu generalizez si-o fac cu mana lor. Isi aleg un ''bad boy'', iar dupa ce se vad parasite cu buza umflata tot ele a tupeul sa se planga. Daca sunt tratate cu respect si asa mai departe pleaca la unii care le trateaza ca pe niste gunoaie iar cei buni sunt bagati in ''friend-zone'' si se intreaba de ce nu gasesc baieti de treaba. Eh...