| troleibuz a întrebat:

Care vi se par cei mai populari useri de pe TPU? Userul anului am inteles ca e concurs de popularitate. Jumatate din acei useri eu nu i-am observat pe site. Voi?

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar cat caz s-a facut din acest subiect thinking

Nu este numai vorba despre popularitate, aparent. La fel este si in politica, nu? Te trezesti uneori ca apare cineva de nicaieri si lumea nu are nimic impotriva.
Si nu este un lucru rau, de altfel nu ar trebui sa judecam aceste lucruri, chiar asa de direct.

Variantele prin care s-a ajuns la utilizatorii nominalizati, au fost (in functie de fiecare caz in parte):
- raspunsuri bune si de calitate, remarcare in sensul pozitiv si corect;
- raspunsuri de treaba;
- raspunsuri mai putin bune, remarcare in sensul negativ, dar corect din punctul de vedere al altor utilizatori;
- raspunsuri sau intrebari putine, nu conteaza daca sunt bune sau mai putin bune, dar au atras atentia doar catorva utilizatori, care au vrut sa nominalizeze persoanele respective, fara sa le analizeze si pe celelalte sau alte categorii;
- persoane din alti ani;
- raspunsuri pe care alte persoane nu le inteleg, dar alte persoane "cica da";
- etc.

De altfel, nu ar trebui dat "vina" in cazul de fata (deoarece ai pus intrebarea intr-o masura problematica), doar pe cei nominalizati. Pana la urma lumea alege, ca in viata de zi cu zi, persoanele sunt alese de persoane.
O intrebare mai buna ar fi pentru fiecare de ce a ales asa si nu altfel, pana la urma nu este "vina" nimanui ca a ajuns acolo, deci nu trebuie judecati in sensul negativ.

Pe langa aceste lucruri, este un site unde lumea este oarecum libera sa spuna orice (ar putea sau nu sa ajute), ar trebui sa ne bucuram de cele intamplate, sa fim pozitivi si sa ne intelegem ^_^

| shareable a răspuns (pentru DoarBogdan):

Crezi ca dai raspunsuri de calitate?

| shareable a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mie mi se pare ca de multe ori zici doar ''nu stiu'' dar in fraze mai lungi

| DoarBogdan a răspuns (pentru shareable):

Nup, nici nu am insinuat asta happy

| LoveSleep a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ți-a zis-o.

| DoarBogdan a răspuns (pentru LoveSleep):

Da... efectiv m-a inchis cu asta. Sunt F.

| Catrice a răspuns:

Miss& Mister TPU ca la balul bobocilor rolling on the floor

| LoveSleep a răspuns:

Eu eram smecher cândva, dar acum dau 30 de răspunsuri într-o zi și peste o luna când întru iar, am minus 3 notificări.

| DonEduardo a răspuns:

Eu i-am observat pe multi. Printre cei mai populari mi se par: DoarBogdan, RAY, batranulintelept77, Impersonal, Crissi99, Adry05, InYourMind, Mossoti, dario2007, corbulalbrosu StrongHeart, Hecate, Nemesys.