| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa sa transformi un teren extravilan : 10.000 mp Beclean in teren Intravilan din cate am inteles e 1 euro mp asta inseamna ca daca as cumpara locul sa zicem cu 30k as mai da 10k sa il transform? De ce e asa complicat cu actele astea? Ma uit pe forumuri nimeni nu stie nimic, unde gasesc informatii lizibile?

1 răspuns:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Unde gasesti informatii? La primarie. Ei iti pot si spune daca se poate cu acel teren, ce acte iti trebuie si cat costa. Fiecare zona are preturile ei stabilite. Trnsferul din extravilan in intravilan se face prin hotarare a Consiliului Local, dupa ce se obtin avizele necesare.
Apropos de forum: fiecare isi da cu parerea, iar cei care stiu nu intra pe forum.