| MariaMonica2009627 a întrebat:

Cat costa sa trimit o scrisoare într-o altă comuna? Si câți ani trebuie sa am?

2 răspunsuri:
| Nume6 a răspuns:

Prin posta ajunge tarziu la destinatie in 3-4 saptamani dacă nu mai mult. Mai bine prin fan courier unde ajunge intr-o zi maxim două, platesti 15 lei trasnportul. Ia legatura cu ei pe pagina lor de Facebook. Scrii adresa pe plic și de unde pleacă și unde trebuie sa ajungă alături de numarul celui căruia îl trimiţi plicul ca curierul să poată lua legătura cu acesta. O să vină curierul la tine la poartă să îţi ia plicul. Nu contează vârsta.

| Dennis1993 a răspuns:

Plătești doar timbrul 2-3 lei, plus plicul 1-2 lei