| Joker3134 a întrebat:

Cât credeți că o să mai dureze până ne vom duce pe Marte?

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Și ce e așa interesant pe Marte?

| mentholinks a răspuns:

Pfff, astia nici pe luna nu mai vor si cica au pierdut tehnologia si voi visati la Marte. Misto.

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns (pentru Joker3134):

Slabe sanse, fiindca rata natalitatii scade de la an la an si la un moment dat va fi mai mica decat rata mortalitatii iar apoi populatia va incepe sa scada.

| Theo94 a răspuns (pentru mentholinks):

Depinde la ce continent te referi, populatia pamantului este in crestere, cauta pe net. Vom fi 11 miliarde pana la sfarsitul secolului.

https://ro.wikipedia.org/......mântului

"ONU: populația lumii în creștere"
https://www.trt.net.tr/......re-1176048

AICI VEZI IN DIRECT

https://www.worldometers.info/world-population/

Răspuns utilizator avertizat
| gemeni6226 a răspuns:

Asta depinde de interesul marilor puteri daca vor sa investeasca bani in asa ceva sau nu.Cum va fi interes cum se va face proiectul, deocamdata nu exista interes pentru.

| Carlos_Puscas_1985 a răspuns:

Pai întrebarea ta are doua răspunsuri : 1. Am fost acolo prin NASA și prin roverele lor de exemplu : Roverul Opportunity care a stat 15 ani pe Marte, încheindu-și activitatea anul acesta [ "My battery is low and is getting dark" sad ]
Și 2, răspunsul ce depinde de accelerarea procesului in domeniul tehnologic al umanității. S-au descoperit ca la ani lumina exista planete asemănătoare pământului. Cu tehnologia pe care o are omenirea in momentul de fata ne-ar lua foarte mulți ani pana sa ajungem la unele dintre plantele asemănătoare pământului. Marte ar putea fi locuibila dar aceasta are o problema, planeta și-a pierdut câmpul magnetic și este expusă radiațiilor solare, in solul planetei exista apa. Marte va fi colonizată doar atunci când vom avea destula tehnologie încât sa facem un ecosistem artificial enorm pentru a înveli stratul planetei roșii.