| AnonimMareMareMare a întrebat:

Cat credeti ca va mai dura chestia cu coronavirusul?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Până se termină. De unde putem sti?

| AnonimMareMareMare explică (pentru darrio2007):

Intrebarea mea consta in "cand credeti ca?", nu in "cand se va?"

| darrio2007 a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

Si logica unde este?

| AnonimMareMareMare explică (pentru darrio2007):

Opinia fiecaruia

| darrio2007 a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

Mda, logică de doi bani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Minim 1 luna

| OldSoul a răspuns:

Pana va disparea, se va gasi leac, sau pana vor incepe sa constientizeze lumea ce e cu adevarat acest coronavirus, si cat de periculos (NU) este.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OldSoul):

Da,da.La ce dracu' să mai stăm în casă? Hai să ieşim şi noi la o plimbare, să mergem la o cafea, la un mall ceva sau chiar să dăm şi o petrecere că dacă cumva o să ne îmbolnăvim toţi, are cine să ne îngrijească, nu?

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai bine mergem noi si luam cu asalt supermarketurile sa ne imbrancim pentru provizii? Sa nu murim de foame?
Penibil.
Fiecare înțelege cat il duce capul din toata aceasta poveste, si din cauza asta avem de pierdut toți, pentru ca sunt foarte putini cei ce acționează rațional, dar majoritatea actioneaza mânați de panică, iar altii, din nepăsare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OldSoul):

Ideea e să ieşi cât mai puţin din casă pentru a nu fi expus/a nu expune pe alţii de mai multe ori.Astfel,mai reduci riscurile de a infecta pe cineva dacă e cazul sau de a fi infectat.Bine,cei cu servici nu prea au ce face decât să păstreze distanţa fată de alţii şi să se spele des pe mâini, eu mă refer la cei care pot sta acasă, doar că fix acum îi apucă pe ei plimbările în aer liber sau mai ştiu eu ce.Nu zice nimeni să te duci să goleşti rafturile magazinelor, ci doar să-ţi iei de mâncare pentru mai multe zile ca să nu trebuiască să mergi toată ziua bună ziua la cumpărături.

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai de aceeasi parere sunt si eu.
Oricum cat mai multe locuri sunt inchise, lumea ar trebui sa stea acasa si sa se "bucure" de aceasta oportunitate.
Dar multi nu fac asta, poate in perioada urmatoare la va veni mintea la cap, poate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OldSoul):

Ar trebui, dar nici aşa nu stau toţi, din păcate.Sunt,de exemplu, oameni care cred că toată treaba cu virusul ăsta e doar o minciună şi că de fapt el nici măcar nu există şi pun postări pe Facebook în care întreabă lumea dacă au pe cineva cunoscut, depistat cu covid pentru că ei nu au nici rude, nici prieteni care să fi fost.Deci ce să mai zici? laughing
Alţii,în schimb, or fi auzit şi ei pe la TV că e un virus oarecum banal pentru cei tineri, care nu au alte probleme de sănătatate şi atunci nu i-ar deranja prea tare să plătească un astfel de preţ pentru ieşirile lor la aer curat, doar că nu s-au gândit şi la ce se va întâmpla după ce vor fi prea mulţi bolnavi, ori merg pe principiul "mie nu mi se poate întâmpla" ori mai ştiu eu ce.
Oameni inconştienţi.Pe ăştia cred că doar o ploaie cu rahat (nu de la turci) i-ar putea ţine în casă. laughing

Răspuns utilizator avertizat