| anonim_4396 a întrebat:

Cat de religiosi sunt politicienii?

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Sunt mai catolici decat Papa.

| Wr3nch a răspuns:

Depinde. Unii is cu adevarat, altii de fatada pentru voturi. E greu sa zici care e sincer si care nu.

| StrongHeart a răspuns:

Depinde de ce interese are fiecare.

| Endoryus a răspuns:

Avand in vedere cat de mult inseala pe altii, mint, fura, ce sa zic. La fel de mult ca majoritatea religiosilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt religiosi in teorie pentru a da bine la alegatorii crestini. Daca erau crestini faceau treaba pentru popor si puneau pe roate tara asta, nu pe butuci cu e acum.

| Andrei200202 a răspuns:

Foarte religioși, la ce super biserica din aia avem (am uitat cum ii zice).
Cred că a și uitat doamne doamne de bisericile vechi din lemn si sta numa pe acolo in aia mare si frumoasa ca nu se plictisește deloc, plus ca i de aur cum ii place lui.

| smihai23 a răspuns:

Da.