| PinkLemon a întrebat:

Cat dureaza un meci de fotbal?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Meciul va avea doua reprize de 45 de minute fiecare, afara de cazul cand s-a convenit o alta durata de comun acord intre arbitru si cele doua echipe participante. Orice acord referitor la modificarea duratei de joc (de exemplu reducerea fiecarei reprize la 40 minute din cauza luminii insuficiente) trebuie sa intervina in mod obligatoriu inainte de inceperea jocului si sa fie in conformitate cu regulamentul competitiei.
Jucatorii au dreptul la o pauza intre cele 2 reprize
Pauza dintre reprize nu trebuie sa depaseasca 15 minute
Regulamentul fiecarei competitii trebuie sa precizeze clar durata pauzei dintre cele doua reprize.
Durata pauzei dintre cele doua reprize nu poate fi modificata decat cu consintamantul arbitrului.
Fiecare repriza trebuie prelungita pentru a se recupera tot timpul pierdut din cauza:
- inlocuirilor de jucatori
- examinarii jucatorilor accidentati
- transportarii jucatorilor accidentati in afara terenului de joc
- actiuni pentru pierderea deliberata de timp
- orice alta cauza

Durata pentru adaugarea timpului pierdut cu intreruperile de joc este la latitudinea arbitrului.
http://joc-fotbal.ro/regulament_fotbal.php?cat_id=7
O seară cu zâmbet să ai!

2 răspunsuri:
| diamar a răspuns:

Un meci de fotbal dureaza 90 de minute fara prelungiri! Sper ca te-am ajutat
Fundita, please?

| FanMJJ a răspuns:

Aproximativ o ora si jumatate, 90 de minute, 5400 de secunde
Funda:d