| forever4u a întrebat:

Cat timp a durat cea mai lunga relatie a voastra si cum ati reusit sa va tina atat?

Răspuns Câştigător
| Georgiana05 a răspuns:

2 ani si 8 luni. Nu e chiar aşa de greu dacă există toate "condimentele".

17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Relatia actuala dureaza din 2005 intretimp a urmat si casatoria...

| raisa1993maria a răspuns:

Realatia actuala, 5 ani si 6 luni. pai pur si simplu asa a fost sa fie, ne intelegem bine, ne completam unul pe celalat in absolut tot si cel mai important ne iubim

| wolder a răspuns:

2 ani. iubire, intelegere, respect

| PlayWithMe a răspuns:

A tinut 2 ani, dar mi-am pierdut timpul cu o persoana care putea fi influentata de foarte multe persoane, iar rezultatul il stii si tu. Apropo de monotonie, ca tot a adus cineva vorba de asta, Azure a spus bine, monotonia pentru mine inseamna un lucru inventat mai mult, evident ca o zi nu va semana niciodata cu cealalta, eu cred ca motivul este "vesnica nemultumire a femeilor care viseaza la cai verzi pe pereti si a barbatilor, evident". Daca va ganditi logic, totul se schimba in jurul vostru, oamenii pe care ii vedeti a doua zi sunt altii, soarele straluceste mai putin sau mai puternic, cafeaua este mai dulce sau mai amara dimineata, el va spune lucruri diferite, aerul este mai curat sau mai poluat, ploua sau ninge, banca pe care stati poate fi ocupata de altcineva, deci schimbati locul. Daca treceti totul folosind un model matematic ( sa nu ma injurati), veti observa clar ca o zi nu va semana niciodata cu alta si punct.

| RAY a răspuns:

3 luni, iubire, comunicare, respect astea pana am descoperit ce e o scorpie

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste si Sex"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate ( sau alte motive ), deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Pentru alte detalii despre "regulile" de pe acest site CITEŞTE Regulamentul şi "Întrebări Frecvente" la linkul :
http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Toate cele bune.

| forever4u explică (pentru bursuc001):

Nu am incalcat niciun regulament, intrebarea mea este legata de dragoste, mai uita-te inca odata la intrebare si la raspunsuri.

| bursuc001 a răspuns (pentru forever4u):

Întrebarea ta este "conversaţională" - păcat că NU poţi face diferenţa!
Răspunsurile sunt irelevante, iar "relaţiile" sunt de mai multe tipuri...

La "Dragoste si Sex" postezi atunci când ai o PROBLEMĂ în dragoste sau una de natură sexuală!

Pe viitor, te rog să postezi la categoria corectă.

O seară frumoasă.

| Demonull a răspuns:

Hm.eu spun PAS laughing

| dulcica1 a răspuns:

Am avut o relatie de 2 ani care s-a incheiat 2 ani in urma big grin acum insa duc o relatie deja de 1 an si o luna, si sunt foarte fericita! Cum a reusit sa tina? cred ca ambii am cedat atunci cind a fost nevoie si am facut fata provocarilor! in rest: Dragostea e cheia!

| rrroxy a răspuns:

4 ani daca oferi totul si primesti totul poti duce o relatie la nesfarsit dar trebuie evitata monotonia dar si avute clipe impreuna.

| Azµre a răspuns (pentru rrroxy):

Eu nu vă înțeleg cu monotonia asta cum stă treaba explică-mi și mie?
Uite și eu am 4 ani de relație, urmează să fac nuntă zi-mi și mie cum e cu monotonia că n-am putut să o înțeleg niciodată. Ce înseamnă la voi treaba asta

| rrroxy a răspuns (pentru Azµre):

Nu poti avea o relatie daca nu o intretii in timp te plictisesti de aceleasi lucruri ideea e sa faci cate ceva nou mereu..nu poti trai tot timpul doar trezindute dimineata bei cafeaua la aceeasi masa pe acelasi scaun pleci la servici vii acasa mancare dus si somn ..asta e monotonia

| RAY a răspuns (pentru Azµre):

Bravo tie

| Azµre a răspuns (pentru RAY):

Mulțumesc.

| Azµre a răspuns (pentru rrroxy):

Mereu apar lucruri noi happy așa că nu își are rost și loc monotonia într-o relație. Fiecare cu relația și mentalitatea lui. Nu văd unde ar putea intervine această monotonie, cel puțin la mine în relație, că o apărea în alta e altă mâncare de pește nu e un tipar.

| nonameeeq a răspuns:

Relatia mea a durat 9 luni insa a durat datorita indiferentei partenerei