| SkivoRo000 a întrebat:

Cat timp este stare de urgenta? Pana pe ce data?
Adica cand nu vom mai fi obligati sa stam in casa.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prezenta stare de urgenta este pana pe 15 aprilie 2020 inclusiv. Ca o sa fie sau nu prelungita, ce masuri o sa se ia in plus sau o sa fie abrogate n-avem de unde sti, depinde ce situatie o sa avem.

| Violleta2022 a răspuns:

Starea de urgenat abia a fost anuntata sis e va incheia cand se vor reduce considerabil cazurile de infectrai Din pacate, in Romania abia acum au inceput sa craesca cazurile, deci stare de urgenta va fi pentru cel putin 6-8 saptamani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oare de ce sunteti atatia care insistati cu intrebarea asta la care nu va poate raspunde nimeni?