| anonim_4396 a întrebat:

Cat trebuie sa manance un bebe de 7 zile

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Presupun ca e alaptat. Stie el cat ii trebuie, nu-ti face griji. Numai sa nu faci greseala de a-i da sa suga ori de cate ori face "oaaa". Daca mananca bine (adica suge cam 10-15 minute), timp de 3 ore nu ar trebui sa-i fie foame. Daca plange, plange de colici, sau ca il jeneaza vreun scutecel, sau...de plictiseala.
Incearca sa nu-l iei in brate de cate ori plange, pentru ca vei ajunge sa nu mai poti face absolut nimic. Sunt niste mici shantajisti.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pana se satura, stie el cant.

mira
| mira a răspuns:

Da.Intre 50 si 90 ml la o masa in cazul in care este hranit artificial.Depinde si de greutatea cu care s-a nascut. Daca este alimentat natural trebuie sa-i faci proba suptului ca sa te linistesti. Ia legatura cu medicul de familie sau medicul pediatru daca ti se pare ca ceva nu este in regula.

Răspuns utilizator avertizat
| bozo a răspuns:

50-90ml per masa. Cam 8 mese pe zi. Oricum nu conteaza cat mananca. Conteaza sa aiba o crestere in greutate de peste 200 de grame pe saptamana.