| RAY a întrebat:

Cata ipocrizie in toata clasa politica, acum 3 luni cand au dat guvernul Dancila jos toti gata vrem alegeri anticipate acum nu mai vor ipocritii, ba din contra nu vor vota motiunea, imi amintesc de arogantul de Barna cat de increzut se credea el, ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Aaaa, acum ai aflat ca in politica e ipocrizie si minciuna?! Pai asa a fost de cand e lumea, pe mine nu ma mira.
Rares Bogdan e un PNL-ist ca si Guran (USR e acelasi lucru, e partidul celoc care nu si-au gasit loc de furat in PNL). A dat din gura Guran contra PSD, si dupa ce a zapacit lumea cu minciuni, s-a dus la USR (alt PNL).

Iar PNL niciodata nu a vrut binele omului de rand, insusi prin ideologia lor (doctrina), exista dovezi foarte clare pe care le pot aduce.

PSD vrea sa pice PNL, dar nu cred ca va fi asa, nu trece motiunea cred. PNL vrea anticipate, ca daca asteapta pana la toamna, nici dracu nu ii mai voteaza, cand oamenii vad ce au de gand sa faca. Vor sa aiba si in parlament majoritate, sa aiba primar tot de al lor, nici nu mai cont ca USR sau PNL, asta este.

Daca votul conta, nu prea mai eram lasati sa votam. O sa deschid un topic despre astea acum.

| gemeni6226 a răspuns:

Vad ca acest videoclip de acus zece ani ramane actual.
https://www.youtube.com/watch?v=VuXh-6DscjE

| TamplaruAnisoara a răspuns:

"Nu spune hopa, pana nu treci șanțul"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incredrere in Rares Bogdan si seful de la PNL. imi pare rau ca sunt in PNL cand vad ce a ajuns. Vor alegeri cat mai rapide pana stau bine in sondaje, daca la toamna nu da mariri de pensii nu mai castiga. Nu sunt cu ceva mai presus decat Dancila. Mai bine ma uit la comedie pe Youtube decat la politica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astia de la PNL fac exact cum a fost in cazul lui Iohannis de la Sibiu. Il vedem pe Rares Bogdan ca candidat peste 5 ani la presedintie. Acum cateva luni Bogdan era un nimeni pe scena politica si acum hopa e mare goanga. Exact cum a fost in cazul cu Iohanis, macar el era primar si demult in PNL. Il pregatesc de pe acum pentru prezidentiale pe bogdanica, nu au pe altul mai "curat" de scos la inaintare.