| aimullah123 a întrebat:

Cate semnaturi sunt necesare pentru ca o petitie online sa fie luata in considerare?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Ca orice petitie fie online sau live 200.000 de semnaturi sunt necesare!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Petitia online nu are absolut NICIO valoare juridica, niciuna.
Initiativele cetatenesti se fac altfel, nu prin petitii online

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru suntserios):

PSD nu știe ca nu are valoare o petiție online? Cu ce scop a initiat-o? Electoral?

| suntserios a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Ce petitie a declansat Psd?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Prostia aia cu pactu si n-a semnat-o cam nici dracu
pactul.ro

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru suntserios):

Pe TPU am vazut-o si se solicita măriri de pensii si salarii.De parca nu ei sunt la putere. Când am vazut-o eu avea puțin peste cinci mii de semnături. Ce ii oprește sa mărească salariile si pensiile, fara sa ceara semnături de la electorat?

| suntserios a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Nu cred ca ai inteles despre ce era vorba.

Si oricum nu era o petitie facuta de cineva de la psd.