| aandreeaa a întrebat:

Cateva mesaje optimiste stiti?happy

Răspuns Câştigător
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

1. DA TOT CE AI MAI BUN SI ALEGE CU GRIJA OAMENII DIN JURUL TAU!
2.Deseori,ajungem sa ne simtim epuizati asteptand mereu sa-i multumim pe ceilalti! trebuie sa inveti sa pui granite si sa spui NU.refuzul tau nu inseamna o actiune impotriva lor, ci este pentru tine!
3."Esti suma celor cinci oameni cu care petreci cel mai mult timp."
4.Lucian Blaga :" Cuvintele sunt lacrimile celor care ar fi vrut asa de mult sa planga si nu au putut."

5.Mai bine pierzi un minut din viata decat sa pierzi viata intr-un minut(autor necunoscut)

6.Singurul lucru care te va face fericit, va fi sa fii fericit cu tine insuti si nu cu ceea ce cred oamenii ca esti - Goldie Jean Hawn

7.Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine.
G. J. G. Marquez

8. Experienta este cel mai dur profesor, pentru ca intai iti da testul si apoi iti spune care era lectia.

7 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Pe asta l-am inventat chiar acum: Capul sus, nu e sfarsitul lumii.

| gabriela a răspuns:

Gndeste pozitiv, nu renunta la nimic...mergi inainte, capul sus, fi optimist, totul este trecator doar amintirile raman, traieste sa nu regreti nimic, traieste uita si iarta, zambesteeeee!

| LostInDreams a răspuns:

Cine se trezeste de dimineata…caska toata ziua! Cine rade la urma…inseamna ca nu s-a prins de gluma".
Zambeste, maine poate fi mai rauwinking.
Zambeste, atunci cand doare cel mai mult.
Daca ne-am da seama cat de puternice sunt gandurile noastre, nu am mai avea nici un gand negativ.
Un pesimist vede dificultate in orice oportunitate; un optimist vede oportunitate in orice dificultate. Tu cum vezi lucrurile?
Entuziasmul si perseverenta pot face dintr-o persoana mediocra o personalitate;
indiferenta si inertia pot transforma o persoana cu calitati, intr-un om mediocru.
Nu poti aprinde un foc in inimile altora, daca el nu arde mai intai in tine insuti.
Entuziasmul este febra ratiunii. Poti convinge numai pe oamenii care vor sa se lase convinsi.
Cine vrea plictiseala?…. o dau gratis!
Mama prostilor e mereu gravida!
Invata din greselile parintilor tai... foloseste metodele contraceptive…
Ultimele nu sunt mesaje optimise, dar te fac sa razi putin, si daca razi, esti si optimist.winking Oricum, take carewinking. Imi dai si mie o fundita te rog?:X

| proastalenesa a răspuns:

Smile, though your heart is aching
Smile, even though it's breaking
When there are clouds in the sky
You'll get by...

If you smile
Through your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow
You'll find that life is still worthwhile
If you just smile...

http://www.azlyrics.com/lyrics/michaeljackson/smile.html

"Keep The Faith
Don't Let Nobody Turn You 'Round
You Gotta Know When It's Good To Go
To Get Your Dreams Up Off The Ground
Keep The Faith, Baby, Yea
Because It's Just
A Matter Of Time
Before Your Confidence Will Win Out
Believe In Yourself
No Matter What It's Gon' Take
You Can Be A Winner
But You Got To Keep The Faith..."

http://www.azlyrics.com/lyrics/michaeljackson/keepthefaith.html

Atat versurile, cat si liniile melodice ale acestor cantece ma binedispun atunci cand sunt trista...

Si mi-am mai adus aminte de ceva:
"Imi voi cauta steaua pana o voi gasi...este ascunsa in sertarul inocentei, infasurata in esarfa minunilor!"

Sper ca am fost de ajutor...:)

| proastalenesa a răspuns:

Citatul din urma, cel cu steaua, este tot al lui MJ...

| proastalenesa a răspuns:

Citatul din urma, cel cu steaua, este tot al lui MJ...