| drumurile a întrebat:

Cati ani are cristina spatar?

4 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Este nascuta pe data de 17 iunie 1972 deci are 37 ani

| Suzy a răspuns:

Buna din nou!happy

uite ceva despre ea:
Date generale despre Cristina Spatar

Nume: Spatar-Ionescu Maria Cristina
Nascuta: 17 Iunie 1972
Inaltime: 1, 75m
Greutate: 54kg
Dimensiuni: 92-60-90

Cristina Spatar s-a nascut pe data de 17 iunie in Onesti, sub semnul Gemenilor, si crede cu tarie in aceasta zodie. Culorile preferate ale Cristinei sunt alb, negru, verde si kaki.

A terminat liceul "Nadia Comaneci", profilul filologie, dupa care a urmat cursurile de fotomodele "Flash Publicity". A urmat si cursurile scolii populare de arta, sectiunea "canto" cu Gloria Bordea si George Natzis in Bucuresti.

A debutat cantand muzica folk impreuna cu sora sa Narcisa la varsta de 12 ani. A fost eleva profesorului Eugen Bertea din Onesti, care a pregatit multe vedete din Romania. A participat la diferite festivaluri judetene de muzica usoara unde a castigat multe premii importante.

A debutat oficial in cadrul festivalului de la Mamaia '91. S-a regasit in rhythm'n'blues! Cel care a incurajat-o sa cante acest gen de muzica a fost Roby G, compozitorul si orchestratorul primului sau album care a aparut dupa 2 ani de munca asidua, in anul 2000 si care s-a intitulat "Ramai langa mine". Urmatorul album este "Mesaj de Dragoste". A pastrat acelasi stil R'n'B si a fost dedicat in intregime mamei artistei, pe care a pierdut-o in urma cu 7 ani.

In timpul liber Cristinei ii place sa mearga la cumparaturi in magazinele din Italia, sa faca jogging, sa asculte muzica "neagra" si sa vizioneze filme bune. In mod special, este interesata de moda, asa ca incearca sa fie la curent cu ultimele noutati din acest domeniu.

In prezent, lucreaza la cel de-al 3-lea album al sau, impreuna cu binecunoscutul compozitor Laurentiu Duta.

Cristina Spatar promite un album pe masura asteptarilor fanilor pe care i-a obisnuit cu muzica de calitate si o imagine in continua schimbare.

| jane_5414 a răspuns:

Ea s-a nascut pe data de 17 Iunie 1972 deci prin urmare are 37 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna meduza ce fc? 30 ani are cristina spatar