| Iustin678 a întrebat:

Cati bani faci din Youtube?

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Pana sa te gandesti la partea financiara, trebuie sa tii cont de doua perspective: sa ai cati mai multi abonati si cate mai multe vizualizari. Cu cat videourile tale saptamanale aduna cele mai multe vizualizari, cu atat poti castiga pe Youtube in viitor. Sa-ti iasa din cap ca la publicarea unul filmulet azi si a doua zi vei avea deja o suma frumusica in cont. Filmuletele trebuie sa aiba peste 15.000 de ore de vizualizare in maxim 3 luni.
Se spune ca daca ai un milion de vizualizari deja se primeste 3.000 de dolari, desi purul adevar este ca Youtube iti ofera doar 50% din castigul luat de pe o reclama publicata in clipul tau, insa daca si cei care vizualizeaza filmul dau click pe reclama ta. Pentru o reclama intr-un clip iti aduce intre 0, 2 - 1 $.
Daca vrei sa castigi 1000 euro/luna trebuie sa ai o emisiune saptamanala (adica 250 euro/luna per emisiune) in concluzie ai nevoie de 2.500.000 de vizualizari per emisiune si sa te adresezi publicul international asta daca vrei sa castigi bani multi, nu numai celui national.

| Marian1001 a răspuns:

Depinde de likeurile si vizualizarile pe care le ai