| catthshshshs a întrebat:

Cati dintre voi ati fost in parcul Copou din Iasi? Ce parere aveti despre el? Poate el fi numit parcul iubirii.

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Eu de loc sunt din Iasi si m-am plimbat de nenumarate ori prin Parcul Copou, este un loc plin de nostalgie, de frumusete si iubit de indragostiti. Doar gandindu-te la Teiul lui Eminescu, care si acum strajuieste cu grandoare centrul parcului, esti predispus la visare si esti "pregatit" pentru o mica, mare idila.
Cu siguranta poate fi numit parcul iubirii pentru ca, pe aleile lui, vezi zilnic, tineri care isi savureaza inaltatoarele sentimente ale iubirii, facand o plimbare prin acest minunat parc, ori relaxandu-se pe una din bancile, tocmai bune pentru "giugiulelile" indragostitilor.
Daca nu ati avut bucuria de a va plimba prin acest parc, este "imperios" necesar sa va faceti timp pentru o asemenea vizita, chiar daca de el va despart mai multi km., fiind din alte localitati.
Dulcele "targ" al Iesilor, va asteapta la o intalnire de gradul O.
Sa fiti iubiti.

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Acolo mi-am rătăcit prima mea iubire.

| mariaw a răspuns:

Prostii. Nu vreau sa debordez de pesimism, dar e un simplu parc. Indragostit poti fi unde vrei. Nu trebuie sa-ti fie conditionata starea de vreun loc.

| mary83 a răspuns:

Draga mea nu am fost niciodata, dar mi-as dori sa aflu de la tine... ce fel este.kiss