| TooManyXoxoA a întrebat:

Cati timpi are pauza de doime? dar cea de patrime? dar cea de optime? darcea de saisprezecime? funda

Răspuns Câştigător
| Andreea_3514 a răspuns:

Pauza de doime are 2 timpi
pauza de patrime are 1 timp
pauza de optime are 1/2 timp
pauza de saisprezecime are 1/4 timp

5 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Poate spun aberații,dar pauza unei note nu are aceeși durată ca și nota? Respectiv, pauza de doime durează cât o doime, adică două pătrimi și jumătate din nota întreagă.În caz că aberez simte-te liberă să mă înjuri.

| TooManyXoxoA explică:

Nu etse tema...incerc sa invat pentru un test...silamine in carte nu spune cati timpi are o pauza.

| TooManyXoxoA explică:

Este*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu iti mai faci temele pe calc

| Targoviste_Lectii_Chitara_Copii_1974 a răspuns:

Depinde ce masura are piesa