| anonim_4396 a întrebat:

Caut persoane care tin dieta au sunt obeze,supraponderale sa vorbim intre noi mai multe,ne mai dam sfaturi, vorbim,slabirea nu e usoara,ispite sunt multe, e greu sa slabesti

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine slabesti mancand : nimic, laughing pufuleti si suc. sau Cafea:ca iti da si energie.
Si eu am inceput sa am putina problema cu greutatea, probabil din cauza dulciurilor.Deoarece cantitativ nu mananc mult. 1/zi + rontaieli, sau cate 1 croissant.
Eu nu am ispite, insa stiu ca daca vrea sa am energie de lucru trebuie sa mananc ceva...

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu prostia aia de alimentatie o sa te imbolnavesti.

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Stomacul nu ma place, moraie la mine intruna laughing))
Mancarea gatita e sanatoasa, nu ingrasa atat de tare, insa nu toti avem cine sa ne faca de mancare, si nici nu sunt de la masterchef

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

"insa nu toti avem cine sa ne faca de mancare", tu de ce nu-ti faci? cati ani ai?

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Am multi 26, stau singur Dar mi lene/nu am chef/Nu dau importanta pe mancare
Gatesc tot ce e gata in sub 10 minute laughing, De obicei mananc mezeluri/conserve + ceva orez/macaroane/cartofi -ca ii poti lasa pe aragaz la foc mic fara sa stai langa oala.
Supa=supa la plic.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Idee de mancare care se face singura: friptura la cuptor.
Pui carnea intr-o tava cu vin, condimente, ulei, apa, sare, piper. O lasi 2 ore la cuptor la 200 de grade big grin

Se face singura practic.

p.s.: nu cred ca am mai mancat o conserva de 8 ani cel putin. Nu mai baga mizerii in tine. Iar supa la plic e groaznica, mai bine cumperi de la restaurant la pachet (chiar, idee noua: cumpara la pachet).

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Nu am cuptor electric, si nu-s tentat sa cumpar.
La restaurant nu merg, sa-mi cumpar la pachet habar n-am daca se poate in orasul unde stau,
Maximumul efortului pe care-l depun in bucatarie : este prepararea pulpelor de pui, dar din cauza ca necesita ceva timp o fac rar.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil nu ai deloc masa musculara/forta sau conditie fizica.

Eu bag cam 1500 de lei pe luna in mancare, uneori mai mult, ca e o investitie in mine practic.

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Ai de capul tau 1500 lei/lunar pe mancare rolling on the floor WTF. Mai cunosc din astia toata ziua mananca, merg la carmangerie fac ravagii laughing. Eu mananc de max 400 lei.
conditie fizica/muschi: sport nu fac (nu ma atrage), jobul necesita putin efort fizic, dar mai multa rezistenta. Nu-s nici gras nici slab. Pot sta 24 de ore fara mancare, fara sa am probleme.
De multe ori mananc nu pentru ca mi foame, ci pentru ca stiu ca organismul are nevoie de proteine. Imping mancarea pe gat rolling on the floor
In weekenduri, este cand nu mananc toata ziua decat 2-3 croisante si cafele.
Sunt "dependent" de cafele, cafeau iti da energie si forta (pentru o putina perioada).

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e asa mult, sunt sportivi profesionisti care baga peste 1000 de euro pe luna, dar aia isi scot banii din asta.
Eu lucrez in IT unde sunt salarii bune, nu e un efort financiar (si daca era, tot il faceam).

Mananc de 5 ori pe zi si fac arte martiale si sala. Inca vreau sa-mi maresc forta si masa musculara, dupa peste 10 ani de sala big grin

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Sala am facut si eu in "copilarie" am luat ceva suplimente mai putin sanatoase, am crescut in primele 1-2 luni cu vreo 2 cm la brate, dar nu m-a pasionat si m-am lasat.
Eu nu stau prost cu banii, insa mi se pare aberatie sa dai zeci de milioane de lei pe mancare.
Mananci-te caci -gata
Desigur sunt constient ca nici ce fac eu nu e sanatos, mancarea ar trebuie sa fie gatita-condimentata acasa, ciorbe etc. care nu ar costa cu mult mai mult decat suma pe care o dau eu pe mancare. Dar necesita timp si imi lipseste interesul.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Interesul o sa-ti vina cand te lovesc problemele de sanatate. Daca ai stii cati de genul am vazut in jurul meu laughing

| GirlOnline81 a răspuns:

Nu tin dieta, dar te sustin happy.