| Dara a întrebat:

Caut si eu o melodie. Era difuzata pe tvr prin '89-'90 cand era genericul intre emisiuni. E un fel de jazz, instrumentala. Videoclipul era cu un tip cu ochelari de soare care canta la chitara si o blonda care canta la saxofon intr-un bar. Stiu ca a fost soundtrack-ul unui film de care n-a auzit nimeni, dar melodia era foarte cunoscuta. La refren cei doi cantau alternativ: mai intai canta tipul la chitara cateva note, dupa aceea tipa la saxofon si tot asa; la sfarsitul refrenului cantau amandoi. Daca stie cineva cum se numeste melodia sau cine o canta, ii dau funditawinking

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Http://www.trilulilu.ro/bogdanpavel/7997d1c8bcc7a8
Lily was here - Candy Dulfer si David Stuart

6 răspunsuri:
| Dara explică:

Multumesc Imperia, intre timp am gasit-o si eu! E superba si o caut de ceva timp... Nici nu ma gandeam ca-si va aminti cineva de ea happy

| pepe a răspuns:

Este cumva Candy Dufler & Dave Stewart - Lili was here?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Candy Dufler - Lily was here?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu o caut de vreun an d zile.si nu am gasit-o ca nu stiam cum se numeste, dar acum am gasti-o cu ajutorul vostru.tks :p

| Nemes_Andra_1980 a răspuns:

Se numeste "Lily was here" si e melodia mea preferata? Imi pare rau ca am dat raspunsul dupa atatia ani. Si mie imi e dor de tinerete.

| Nemes_Andra_1980 a răspuns:

Se numeste "Lily was here" si e melodia mea preferata. Imi pare rau ca am dat raspunsul dupa atatia ani. Si mie imi e dor de tinerete.