| Joker3134 a întrebat:

Ce abilitati iti trebuie pentru a fi un inginer bun? O logica buna?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Inginer rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor omule esti o comedie

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar depinde si de domeniul de activitate, dar... la baza sau la comun, hai sa zicem si o logica buna, adica o gandire logica, putina creativitate acolo si abilitatea sa se descurce cu ce are la indemana.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Nu chiar asa de multa logica, poate putina creativitate, daca faci ceva de la 0, bune cunostinte mecanice si... sa stii sa lucrezi cu programul respectiv (probabil).

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Da, probabil poti ajunge daca mergi spre un post cu aceasta denumire. Stau la PC, pentru ca pe asta lucrez. Dar pe langa mai sunt si discutii, sedinte si cateva procese ce trebuie facute si fizic (cum ar fi partea de hardware). Asta daca doar la lucru te-ai referit.

In rest... uite, imi fac un ceai big grin

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Probabil este mai usor, ca idee. Depinde, inca odata happy, de fiecare post in parte. ETC. Si este greu de facut si usor, depinde de fiecare post in parte si cu ce se ocupa asta (:

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Nu prea multe, doar pentru "antrenament" sa zic asa celelalte, in rest... uC, uP, cid, cia, presupun ca acestea au contat intr-o mare masura.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Nu prea iti trebuie asa multa matematica, matematica iti antreneaza mai mult gandirea si ajuta sa intelegi unele lucruri care stau la baza... altor lucruri, pe care nu le mai folosesti.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns:

Pai astea abilitati le ai sau nu le ai genetic, ca dovada ca in functie de asta te descurci mai bine, mai prost dau deloc la o facultate de politiehnica unde se face carte ca lumea.
In functie de asta intelegi mai bine sau mai prost materiile, prinzi mai repede sau nu, si asa mai departe.