| mrrry a întrebat:

Ce acte iti trebuiesc cand mergi sa iti depui dosaru`pentru a da de permis? toate va rog mult d tot...mersi:X

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

Ar trebui sa iti spuna instructorul ce acte iti trebuiesc, si chiar el sa te ajute sa intocmesti dosarul. Ma rog iata de ce ai nevoie: 1. cerere tip;
2.fisa de scolarizare care contine datele de stare civila ale candidatului, forma de pregatire teoretica si practica realizata de unitatile autorizate pentru categoriile sau subcategoriile pentru care se solicita examinarea, completata prin dactilografiere si semnata de candidat, pe care se aplica o fotografie color a acestuia în spatiul special destinat;
3.fisa posesorului permisului de conducere, completata prin dactilografiere si semnata;
4.copie dupa actul de identitate (carte de identitate, buletin);
5. cazier judiciar;
6. certificat medical pentru conducatorii auto;
7. avizul psihologic;
8. chitanta care sa dovedeasca plata contravalorii examinarii;
9.chitanta care sa dovedeasca plata contravalorii permisului de conducere;

2 răspunsuri:
| mrrry explică:

Ms mlt:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu instructorul fiindca obligatia depunerii dosarului de examinare la politie revine scolii de soferi