| anonim_4396 a întrebat:

Ce acte trebuie sa imi iau cu mine in strainate cand plec cu avionul? Sau un site cu sfaturi de calatori bune. Intreb pentru ca e prima oara cand plec din tara, dar si prima oara cand merg cu avionul.

1 răspuns:
| Blueberry8 a răspuns:

Buletin/pasaport si biletul happy. Daca nu ai bagaj de cala, in cel de mana nu prea poti transporta multe, si ai un anumit nr de kg si o anumita masura la bagaj + ca nu poti lua multe in el.Gen spray`uri, fond de ten sa aiba un anumit gramaj, parfum un anumit gramaj.Intra pe site-ul de la compania aeriana si gasesti acolo mai multe explicatii.