| totElodia a întrebat:

Ce afaceri credeti ca pot inregistra profituri de apx. 20.000 euro lunar? Nu ma refer la afaceri cu venin de vipere sau prostitutie (asa cum sunt unii tentati sa afirme). Am de gand sa imi deschid o afacere, insa nu stiu spre ce sa mizez. Sunt constienta ca trebuie sa investesc mult, sa ma dedic, dar voi ce parere aveti? Adica in ce ati investi?

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Intră în politică unde mai ai şi avantajul că dacă eşti la partidul care trebuie ( nu spun care ) în afara şmecheriilor obişnuite ( mărunţişuri de zeci de mii de euro ) mai poţi da şi un tun gras de câteva sute de mii. Chiar dacă eşti prins partidul îţi va acorda protecţie dacă nu eşti prea zgârcită.

| IsabelaIssa a răspuns:

Pai in afara de idei trebuie sa te gandesti cat capital poti investi. Apoi trebuie sa fie si ceva care sa te atraga, sa iti placa ce faci. e greu si trebuie multa rabdare. Trebuie sa te gandesti ca exista si riscuri. Nu e deloc usor sa ai o afacere si sa iti si mearga bine cu un profit asa cum ti-l doresti tu. Si eu tot timpul am vrut sa am afacerea mea, si nu am gasit niciodata ceva care sa ma atraga destul de mult incat sa ma faca sa ma si apuc. Deocamdata incerc si investesc in ceva ce imi place cu adevarat, ce este cu adevarat hobby inainte de business, si bineinteles cu foarte multa munca, poate deveni ceva real si frumos. Deci gaseste-ti un hobby care sa devina afacere ca sa faci cu drag ceea ce faci happy

| Woodenpints91 a răspuns:

În prostituţie şi contrabandă cu droguri şi ţigări.