| mahoi a întrebat:

Ce ai schimba/adauga la orele de sport?

2 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Ma dezgusta chestia asta pe care sistemul de invatamant o numeste sport.

Eu fac sport cat sa-mi pastrez fizicul ok insa profesorii de sport chiar sunt naspa. Ma bucur ca am scapat de specimenele de genul.

Sportul ar trebui sa fie ceva placut, sa te invete sa fii putin competitiv, sa faci parte dintr-o echipa, sa te coordonezi.
Profesorii de sport pe care i-am avut eu sunt niste sportivi esuati care mai mult demotiveaza elevii.

| 1Me9 a răspuns:

Mai multa implicare din parte profesorului, am unul mult prea lenes, care cateodata inchide si sila fratelaughing).

Totusi, s-au terminat orele de sport pentru mine, de saptamana viitoare, dar as vrea ca orele viitorilor elevi sa fie mai competitive, orele sa fie de genul 2 pe saptamana, nu una, iar fiecare zi sa aiba o tematica diferita, evident, sporturile sa fie alese de elevi, in functie de inclinatia fiecaruia, iar orele sa fie una de un fel, alta de alt fel.La mine era doar o mare agitatie, unii fotbal, unii baschet, badminton, tenis..Ba chiar mereu cand jucam fotbal ma feream de panourile de baschet sa nu ma trezesc pe jos!? tu ce ai schimba?