Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Ce alimente recomandați pentru relaxare,eliminare totală a angoaselor, mâniilor, nervilor, stimularea bucuriei de a trăi, energie nelimitată?

11 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Ciocolata... multaaaa big grin

| oglindasultanului a răspuns:

Nu-ti spun ca-i ilegal.

| RobertMoon a răspuns:

Pe unii oameni îi relaxează țigările, pe mine bomboanele foarte mentolate laughing

| DonEduardo a răspuns:

Niciun alimen nu iti da asta.

| anonim_4396 explică (pentru DonEduardo):

Niciunul?!?! crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceai calmant pentru eliminarea nervilor, ciocolata pentru bucuria de a trai, cafea pentru energie nelimitata.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Consum cafea destul de des. E doar temporara senzația sau uneori deloc, ciocolata cam la fel doar că îmi dă o senzație de sațietate mai mare decât normal. Ceaiuri calmante sunt multe, care ar fi cea mai puternică?

| Yparisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Ceaiul de sunătoare e recomandat pentru depresie și anxietate. Alte ceaiuri calmante: tei, levănțică, roiniță.

Eu pentru energie beau ceai verde cu mentă, dar dacă bei cafea, nu are cine știe ce efect.

Dacă vrei să ai energie, dormi 8 ore și fă sport dimineața.

| flaviusvampirdeiasi a răspuns:

Seminte de mac si ciocolatahee hee

| anonim_4396 explică (pentru flaviusvampirdeiasi):

Ar trebui să încerc semințele de mac.