| bulers a întrebat:

Ce alimente vegetale in afara de fasole,linte,naut,mazare,soia mai exista, care sa aiba proteine? Nu stiu ce as putea sa imi iau de mancare la job, care sa nu lase o asa mare dezordine si m-am gandit la o mancare din asta facuta acasa sau poate niste conserve, chiar nu stiu.Colegii mananca chipsuri, biscuiti, snacksuri etc

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Vegetalele nu prea au proteine, foarte putine alimente vegetale contin proteine si chiar si asa nu se pot compara cu proteinele de origine animala, daca nu esti vegan sau vegetarian ia si tu ceva de mancare incat sa tina de foame, de recomandat ceva din proteina animala. Cel mai probabil esti vegan.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Banane,mere,diferite conserve, sunt o grămadă de produse din legume la borcan, de exemplu zacusca.