| misiik a întrebat:

Ce anume te face cu adevarat fericit, in adevarat sens al cuvantului?

Răspuns Câştigător
| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Sa am prieteni si familia aproape si sanatoasa. Daca ai sanatate faci multe : treci peste probleme, realizezi multe lucruri.

Si inca ceva: trebuie sa ai credinta! Trebuie sa gandesti pozitiv si sa nu spui niciodata :"Ma uitat Dumnezeu" (crede-ma am dirigintele de religie si mereu ne spune ce este bine si chiar ne invata din proprile lui greseli)!

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu ma cunosc destul de bine ca sa imi dau seamathinking
In general am o stare de multumire, nu cred ca e vorba de fericire.
E bine sa stai, sa respiri, sa te uiti in jurul tau si sa vezi ca toate sunt la locul tau.
Si pana sa te asezi revin din nou in dezordinea cotidiana
Fericirea e o iluziehappy

| Deea a răspuns:

Fratiorul meu

| vyo a răspuns:

Fetita mea.

| kytyna a răspuns:

Pe mine ma fac fericita lucrurile simple, de exemplu atunci cand sunt suparata devin bucuroasa doar atunci cand "Gasesc" raza aceea de lumina care inlatura intunericul din jurul meu.adica acel cineva caruia ii pasa cine esti tu mai pe scurt un bun prieten, familia sau doar un caine sau o pisica care ma priveste cu ochii blanzi si se alinta...happy

| Roxata a răspuns:

M`am gandit si eu de multe ori la intrebarea asta si eu cred asa: Bucura`te de orice ti se iveste in cale si fii fericit de orice lucru marunt primit sau cumparat chiar de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lipsa grijilor si a problemelorhappype scurt; o viata linistita alaturi de cei dragiwinking.