| Cristina788 a întrebat:

Ce anume vă face să vă bucurați?
La mine nici banii nu aduc fericirea, am lucrat in Germania aveam salariul bun și tot eram în depresie.
Când aveam prieten tot nu eram mulțumită aveam impresia că nu mă iubește.
Câteodată vreau să mă sinucid.
Cum aș putea să mă bucur de viață? Voi ce faceți?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Incearca sa cunosti oameni noi.
Cat mai multi.
O sa intalnesti oameni cu care sa rezonezi, si atunci se va schimba ceva.
Nu o sa te mai simti singura si neinteleasa, si asa vei avea mai mult curaj de a infrunta viata.

Răspuns Apreciat de Editori
| EntertainYou a răspuns:

Lucrurile mici sunt baza. Libertatea de a calatori, lipsa de griji citind pe muzica preferata, observarea sau fotografierea unui apus/rasarit de soare, observarea unei ploi de la fereastra trenului, savurarea unei cafele bune, o conversatie placuta, mangaierea unui animal de companie sau a unei persoane dragi, etc.

Da, poti avea relatii, familie, poti avea bani, poti avea nu stiu cate chestii materiale si grandioase. Dar a avea nu e totuna cu a face. Tu ce faci?

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Ai întrat într-o stare care nimic nu te mai face fericita. La fel și eu cu o mulțime de bani și tot nu îmi găsesc fericirea. De la atâtea esecuri în dragoste și ignorat de prieteni.

| StrongHeart a răspuns:

Exact ce a spus EntertainYou, lucrurile mici fac diferenta.Deschide ochii, sunt lucruri frumoase care se intampla si pe care poate nici nu le observi pentru ca esti in cautarea unui ideal.
Nu exista o lume perfecta, bucura-te de azi, ca maine nu este promisa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe chestii, dar e doar o stare de moment.
Ca sa te bucuri de viața ar trebui sa fii împlinit, sa ai un nivel de fericire/mulțumire constant.