| UnderPressure a întrebat:

Ce anume va motiveaza cel mai puternic?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Orice motivatie este data de instincte sau sentimente.
Cred ca ura si teama motiveaza omul la maxim, mai mult decat dragostea sau orice altceva, aici incluzand dorinte, sentimente, instincte.

| UnderPressure explică (pentru OldSoul):

Interesant.
Apreciez ca mi-ai raspuns. happy
Multi ar spune ca dragostea te motiveaza cel mai mult.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru UnderPressure):

Ai uitat sa imi saruti mana. happy
Cineva de aici m-a invatat ca ura este un sentiment cu mult mai puternic decat dragostea, pentru ca este intotdeauna sincera.

| UnderPressure explică (pentru Dorotheea21):

Se subintelege. kiss
Mi-a placut ce i-ai scris celui de la filosofie. happy

| Dorotheea21 a răspuns (pentru UnderPressure):

Nu e nimic de placut acolo, am raspuns unei mizerii, sa stie si ceilalti cui ii adreseaza raspunsuri, trecand peste faptul ca intrebarea e infantila.

| UnderPressure explică (pentru Dorotheea21):

Pot sa te rog ceva in privat?
Nu as vrea sa patesc ca acel individ.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru UnderPressure):

Nu esti genul. happy
Roaga-ma.

| UnderPressure explică (pentru Dorotheea21):

Am vrut sa fiu sigur ca nu te enervez. happy

| Dorotheea21 a răspuns (pentru UnderPressure):

laughing Cred ca ti-as fi acceptat cererea de prietenie si fara un miliard de mesaje.

25 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Motivul.

| UnderPressure explică (pentru T0T):

Hmm. Cel mai bun raspuns dintr-un singur cuvant.

| OldSoul a răspuns:

Frica de esec, categoric.
Ma motiveaza atat de tare incat stau pe loc.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

$£$. Restul sunt povesti nemuritoare.

| oprescudorin11 a răspuns:

Nesimtirile VIETII!

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Dumnezeu

| ălkjmhgf a răspuns:

Nu știu dacă pot să afirm că am ajuns în acel moment al vieții în care pot să spun că mi-am găsit o motivație puternică, că am scopuri precise pentru care să lupt și așa mai departe. Momentan cred că sunt propria mea motivație, nu știu înspre ce o să mă îndrept sau dacă o să fac cele mai bune alegeri în viață, dar tot ce știu e că o să încerc să fac tot posibilul să fie bine.

| UnderPressure explică (pentru ălkjmhgf):

Dragut. happy

| Drimmero a răspuns (pentru ălkjmhgf):

Hai c-ai crescut in ochii mei!

| ălkjmhgf a răspuns (pentru Drimmero):

Singurul loc în care sunt și eu mare, presupun laughing

| Drimmero a răspuns (pentru ălkjmhgf):

Sa inteleg ca au contat cele spuse de mine?

| ălkjmhgf a răspuns (pentru Drimmero):

Orice sfat contează. Dar rănile încă sunt acolo și o să mai dureze până o să se vindece.

| Drimmero a răspuns (pentru ălkjmhgf):

Ca sa uiti o rana,, trebuie sa ierti totul. Nici eu nu pot sa trec peste multe, dar cu timpul am lasat de la mine si asa m-am 'vindecat'.

| ălkjmhgf a răspuns (pentru Drimmero):

"Ca o rană să înceteze să te mai doară, trebuie să încetezi să o mai atingi." Nu am ce să iert pentru că greșeala mi-a aparținut, poate doar să mă iert pe mine pentru că am făcut o alegere greșită sau poate așa trebuia să se întâmple... cine știe. Oricum, ne bandajăm rănile și mergem înainte big grin

| Drimmero a răspuns (pentru ălkjmhgf):

Viata merge inainte indiferent/

| MariaLarissa a răspuns:

Pe mine ma motiveaza dragostea fata de cineva, pasiunea, increderea in sine de a face un lucru, si teama de a incerca lucruri noi.

| TopZece a răspuns:

Iubirea motiveaza cel mai tare o persoana. Cei care nu cunosc iubirea vor spune: banii, ura, competitia...