| anonim_4396 a întrebat:

Ce aplicatie sociala folositi?

4 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

De toate

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu în special Facebook.
Rar Instagram, iar skype aproape niciodată.
Azi mi-am făcut cont și pe discord și sunt curioasă cât o să fiu interesată de el, sau o să-l las, așa cum am făcut cu skype-ul.
Utilizam skype mai mult în 2017-2018, dar am renunțat la el deoarece un englez din Anglia și-a adăugat toată lista de prieteni în mai mult de 200 de grupuri cu acelaș nume pe care l-am uitat, iar printre contactele lui mă aflam și eu. Avea și un robot, skype translator, care traduce conversațiile între două persoane. Și cum în grupuri erau mai mult de două persoane, cred că erau mai multe de 200, de fiecare dată când ieșea cineva dintr-un grup, robotul își cerea scuze că nu putea să traducă, cu un mesaj de gen „îmi pare rău, dar nu pot traduce într-o conversație în care sunt mai mult de două persoane.". Era mai lung mesajul, dar cam pe asta se baza.
Când m-am conectat în ianuarie 2019, aveam peste 1000000 mesaje necitite. De atunci am renunțat la skype.
Nu știu cum a făcut acel englez, dar cred că pe toți i-a făcut să renunțe la skype. Toți prietenii lui, zic.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Niciuna.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Nu folosesc