| Doarunaltutilizator a întrebat:

Ce ar fi fost daca Vadim Tudor ar fi iesit presedinte si nu Iliescu? Era mai rau sau mai bine? Credeti ca cineva asemenea lui ar fi bun sau nu?

Răspuns Câştigător
| Florin9Florin9 a răspuns:

Oricine era mai bun decât Iliescu big grin

Dar Vadim așa cum era el... nu părea genul care să fure, sau măcar nu foarte mult, sau să facă lucrurile pe care le-a făcut Iliescu, și cu siguranță ar fi fost mai bine cu el cred eu.

| suntserios a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Oricine normal la cap era mai bun ca Iliescu vrei sa zici.

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru suntserios):

Așa cum zici tu big grin, am observat că tu ești bine documentat pe subiecte de genul big grin

| suntserios a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Nu e nevoie sa fii documentat sa iti dai seama ca un stat nu ar trebui condus de o persoana instabila psihic cum era Vadim

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru suntserios):

Dar totuși era inteligent...

https://youtu.be/OT0Dpiq2eP4

păcat că era nebun câteodată...

| suntserios a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Nu ii contesta nimeni inteligenta si cultura, doar stabilitatea psihica.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca s[ poți guverna, trebuie să ai ideile și planurile în coerență cu realitățile politice, cu legile. Nu era cazul lui Vadim. Astfel dacă ar fi câștigat alegerile el nu ar fi reușit să conducă țara, ar fi eșuat. Așa că nu era mai rău sau mai bine, era imposibil.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil ca acum +10% mai bine.

| Sofer a răspuns:

Era fain sa fi fost Vadim.

| CostinAlamariu a răspuns:

De un miliard de ori mai bine.