| Vansnsnsk a întrebat:

Ce ar trebui să fac daca o sa am coronavirus?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te vor indruma autoritățile. Pana atunci stai cuminte in casa fara sa ai contact cu alte persoane.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai simptomele virusului, suni la 112, si iti pregatesti bagajul de spital. La telefon vei primi indicatiile necesare.
Probabil vei fi internat intr-o sectie de boli contagioase, ti se dau niste medicamente banale pentru inceput, si ti se iau analize.

| Mosotti a răspuns:

Intrebare foarte buna, asta ma intreb si eu, pentru ca unii medici zic ca nu e mare lucru, am si eu inregistrat de la TV cum un medic zice asta. De ce nu ne zic ce sa luam in caz ca avem asta, nu sa ne ducem gata hopa la spital, sa zica ce sa ne dea medicul de familie sa luam acasa ca si la gripa normala, ca trat este tot doar pentru simptome la ambele, corpul face vindecarea apoi.
Se zice ca tinerii se fac bine toti repede, dar nu-s sigur.

Dar pana aflam ce si cum, suni la 112 si spui ce simti, dar nu vei lua, stai linistit, probabilitatea este foarte mica mai ales daca te protejezi cum s-a zis.

| Freya1 a răspuns:

Suni la 112 cred si le spui ca esti suspect de corona virus.Stai in casa, nu intri in contact cu nimeni si astepti sa te îndrume autoritățile.

| OldSoul a răspuns:

Ideal, sa supravietuiesti.