| RobyRobert01 a întrebat:

Ce ar trebui să fac?
Stau mereu gândindu-mă la părinți, la oameni care pleacă, ne părăsesc, ziua în care voi rămâne fără părinți, o zi la care mi-e greu să mă gândesc, sunt o persoana tristă, gândesc foarte departe, doar că gândul pe cât de departe este pe atât de trist sunt eu, oameni care vin și pleacă, este ca și când locul și-ar pierde culorile, ca și când locul acela ar muri, și din pacate pentru mine acel loc nu-și mai recapătă culorile, rămâne un loc mort, plin de tristețe. Cam așa văd eu lumea.

Răspuns Câştigător
| QElenaBoghiu a răspuns:

Buna, toții avem gândurile astea, dar încercăm să fim realiști.
Toții murim pana la urma, asa ca trăiești viata.
Nu există rai, iad.
Exist doar viata. TRĂITEAR FAMILIA

Eu am avut câteva decese în familie însă nu am suferit, am înțeles viata.

În loc sa ne bucuram ca trăim, alții își doresc sa moara, iar alții își doresc sa trăiască.
Mulți sunt în spitale care ii tine doar un aparat in viata iar noi ne batem joc de noi în general.

Omul pana nu ajunge în momentul ala când ii trece viata pe lângă el niciodată nu o sa fie conștient.

Fiți sănătoși, liberi, fericiți happy

Fiți vii! Doar o viata aveam

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

În cazul tău se numește depresie.
Nu te mai gândi la alții, gândește-te la tine.

| Emma30555 a răspuns:

Trăiește clipa prezenta și nu ți mai face griji. Viata are misterele ei, bucura te de ea, descoper-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff
Enjoy the moment

Limpezeste ti mintile si renunta la vechiul tu.