| Symona a întrebat:

Ce as putea face sa nu mai am de suferit din cauza prietenilor?
sad

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Oamenii te fac sa suferi daca se prind ca le merge cu tinehappy
Stii tu vorba aia:"Valorezi cat te apreciezi". Cat te apreciezi tu nu altii.Cand vei intelege ca tu esti cea mai importanta persoana din viata ta iti vei da seama ca tot ce spune lumea, restul e nimic. Ce spui tu e important. Ce crezi tu e esentialwinking

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Sa nu mai pui atata suflet in ceea ce faci, sa nu dai atentie "nimicurilor". Sa nu mai fii atat de naiva, iar daca te-au dezamagit, nu e nevoie sa le-o platesti cu aceeasi moneda. Timpul este cel care le rezolva pe toate. Avem un Dumnezeu Sus care este in masura sa judece pe fiecare.
Nu mai oferii incrdere tuturor.In ziua de azi e "indicat" sa nu prea mai apleci urechea la toate "adevarurile".
Numai bine!

| kukubau a răspuns:

Poi daca tu ii numesti prieteni dar suferi din cauza lor, asta nu ii face prieteni, pentru tine cel putin.Nu iti mai deshide sufletul in fata lor ca nu ai de ce, lumea e subiectiva si nu va privi niciodata lucrurile din punctul tau de vedere, ba mai mult te vor condamna si cel mai bine sa iti vezi de treburile tale si sa nu mai impartasesti cu "prietenii" experientele, fii independenta de ei.

| anonim_2270 a răspuns:

Nu ii baga in seama. fa tu tot ceea ce crezi :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa gandesti realist: nu prea exista prieteni, poate 2-3 si de la aceia trebuie sa te astepti la orice.Trateaza-i cu indiferenta, priveste-i ca amici cu care iti petreci timpul.