| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati face daca ati ramane fara niciun ban, fara nicio sustinere financiara, daca ati fi ca oamenii strazii sa zicem? Ati putea sa iesiti din aceasta situatie? Cum?

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu exclud posibilitatea de a se intampla, ca nu se stie niciodata ce iti rezerva viitorul.
Probabil daca nu m-as sinucide as incerca sa muncesc undeva iar pana imi strang unu doua salari sa pot sa imi permit o chirie, m-as duce si as dormi pe un deal ca e mai in siguranta decat in oras printre restul.

| SandraEve a răspuns:

Daca ai niste studii, te angajezi. Pana strangi bani sa iti inchiriezi ceva poti sta la o ruda, sau daca nu exista niciuna... exista camine de nefamilisti unde poti sta o perioada pana strangi ceva bani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://europa.eu/youth/volunteering/evs-organisation_en
În străinătate pe banii UE pentru început.

| SilentRain a răspuns:

Dorm pe banci in parc cu prietenasi mei sobolani, si caut mancare in tomberon laughing)
, asta pana gasesc un loc de munca, si dupa aia chirie

| LoveSleep a răspuns:

Nu primesc ajutor social. Dacă aș rămâne fără susținere financiară înseamnă că aș rămâne fără loc de muncă. Mi-aș căuta altul.

| RainmakerX a răspuns:

Am obiecte care se pot vinde... destul cat sa platesc o chirie timp de cateva luni (poate chiar mai mult dar depinde in cat timp gasesc cumparatori)

| Geanin a răspuns:

Liviana tu ejdi?

| homosapiens a răspuns (pentru Geanin):

Da Janine. Vad ca ai revenit pe TPU.