| anonim_4396 a întrebat:

Ce ați învățat din pandemia asta?

Răspuns Câştigător
| Nume6 a răspuns:

Chiar dacă nu se știe când se termină, eu am învăţat:
Că suntem niște fiinţe foarte fragile;
Că nu contează statutul social, când o veni moartea vine, nu contează cine ești;
Că nu se știe niciodată când e ultima ta zi, trăiește fiecare clipă;
Că nu e bine să aspiri la mai mult când ai o familie, ce pune pe masă și sănătate;
Că sfârșitul lumii poate veni oricând și nu îl putem oprii, suntem prea mici, chiar dacă vremurile sunt atât de evoluate...

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca mai pot sta in casa ca in tinerete, dar nu imi face placere.

| Celcestietot a răspuns:

O spui de parcă s-ar fi încheiat sau că peste câteva zile o să dispară happy. Am învățat că unii intra in depresie severă după câteva zile de #statîncasă laughing.

| SilentRain a răspuns:

Am învățat sa prețuiesc libertatea, degeaba ai bani si timp dacă nu poți părăsi cei 4 pereți

| Sofer a răspuns:

Am învățat cât de important e sa stai în casa pentru a te feri de virusul asta. Ma bucur ca am scăpat și nu am luat covid.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am învățat ce înseamnă pandemie.

| вσмвση3ℓ a răspuns:

Sa stam in casa laughing