| SilentRain a întrebat:

Ce ați mâncat în seara asta?
Ce feluri de mâncare rapide stiti?

Răspuns Câştigător
| HadesSs a răspuns:

De obicei gatesc pe 2-3 zile happy
Orez brun panzani (se fierbe in 10 minute) + burger vita (lidl) + muraturi pentru digestie happy, o juma de mar desert.

29 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Aveam în plan să fac o mâncare de praz cu măsline dar mi-a fost lene și mi-am pregătit doar o salată; poate mâine mă găsește vrednicia laughing

| Drimmero a răspuns:

Te referi la mancarurile pe care le stim din ochi, dupa gust sau ce stim sa gatim? Sunt prafa0 la gatit, recunosc, nu e de mine asa ceva si niciodata nu o sa fie probabil.

Am mancat o portie plina de mazare ceva mai devreme.

| SilentRain explică (pentru Drimmero):

Ooooo mazăre, îmi curg balele bun, bun
Nu e chiar atât de complicat sa gătești, idee este sa ai răbdare

| Drimmero a răspuns (pentru SilentRain):

In caleala ies asa de bune, formeaza un fel de sos care e gustos de altfel.

Nu prea am rabdare pentru asa ceva, prefer sa zic ca nu sunt 'instruit' in ale bucatariei si scap, maxim cartofi prajiti si omlete stiu sa gatesc.

| SilentRain explică (pentru Drimmero):

Mmmmmmm'cu piept de pui tongue
E bine că știi să supraviețuiestii, e suficient

| Drimmero a răspuns (pentru SilentRain):

De obicei nu-mi place carnea fiarta, la gratar o prefer preparata pentru ca iese cel mai bine preparata dar si la cuptor.

Ma descurc cat sa traiesc si eu ca tot omul, asta pot sa afirm/

| SilentRain explică (pentru Drimmero):

Nici mie nu îmi place carnea fiarta, dar puiul cu mazer e genial :*

| Drimmero a răspuns (pentru SilentRain):

Puiul fript cu legume mexicane iar o combinatie letala, luam la pachet si la munca asa ceva si chiar tinea de foame.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Drimmero):

Si cine iti gateste tie?

| Drimmero a răspuns (pentru Bondarel99):

Ma descurc eu, de fel sunt descurcaret si nici de foame nu mor daca asta iti era oful/

| Hammurabi a răspuns:

Cireșe cât cuprinde și suc de ananas.

| J0B0MAT a răspuns:

Un baton proteic.
E foarte rapid.

| aXy99 a răspuns:

369g piure, 204g carne de vita si ceva salata fara ulei/otet/sare. Pe asta n-am mai cantarit-o.

Mancare rapida? Legume congelate incalzite (eu prefer sa nu le fierb) + o conserva de ton in suc propriu.

| Endoryus a răspuns:

Arrabiata. Tu? Si nu zice cartofi pragiti ca mor aici straight face

| SilentRain explică (pentru Endoryus):

Cartofi "neprăjitii " și carne și o singura roșie, imi era foarte foame, nu mai mâncat de pe la ora 10:58 cam așa

| Endoryus a răspuns (pentru SilentRain):

Am inteles. Esti grasa si acum esti la cura. Urato...

| SilentRain explică (pentru Endoryus):

Ete fssssss ' așa e la moda acum 180kg +, spunea cineva o daca cică sufletul contează nu aspectul, am sufletul frumos laughing)

| Endoryus a răspuns (pentru SilentRain):

"Dragoste" nu se face cu sufletul, mai ales ala de 2tone.

| SilentRain explică (pentru Endoryus):

Cine are nevoie de dragoste când există shaorma love struck

| Endoryus a răspuns (pentru SilentRain):

Grasanco. Cheala si grasanca laughing

| SilentRain explică (pentru Endoryus):

Invidiolsule,care ești invidos tu :p
Laaaaaaaassss că știu eu, ai vreaaaaa tu sa ai cheliută ca mea
Și nu sunt grasa, am suflet mare e alta poveste, nu știi din astea cu sentiment, tractorle

| Endoryus a răspuns (pentru SilentRain):

Eu nu stie sentimente, clar. Eu este cochilie, le intelege pe toate, nu simte nimic straight face

| SilentRain explică (pentru Endoryus):

Hmmm, apropo de asta
Pot sa te întreb ceva?
Sunt curioasa big grin

| Endoryus a răspuns (pentru SilentRain):

Deja m-ai intrebat deja daca o iei logic. Da, ai voie si o a 2a intrebare...

| SilentRain explică (pentru Endoryus):

De ce unele persoane in fața situațiilor nefavorabile le dispar sentimentele, cum se poate numi asta?

| Endoryus a răspuns (pentru SilentRain):

Ori le lipsesc asa ceva de la bun inceput ori se prefac. Ori una, ori alta. La mijloc nu exista.

| DorelExpertu a răspuns:

As manca o pasarica in sos propriu.

| Swetlly122 a răspuns:

Clătite făcute de mine, după rețeta Jamilei Cuisin.

| girada79 a răspuns:

Paste cu brânză e rapid și bun, dar seara se depune.