| Dan a întrebat:

Ce ati realizat in viata voastra?

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

O casnicie de care sunt mandra si acum dupa 35 de ani, 5 copii reusiti de care sunt mandra(toti au terminat sau sunt in curs de a termina o facultate) si cel mai important lucru aceasta mare familie a mea a fost si este intotdeauna foarte unita.

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Realizări: permisul de conducere auto, postliceala sanitară, facultatea, master, în prezent postuniversitară anul II, maşină personală, serviciu dar şi ce mai mare pierdere, mama.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Nu am varsta necesara pentru a ma mandri cu realizari importante. Dar pot spune ca sunt realizarea parintilor mei si o sa incerc sa nu-i dezamagesc niciodatahappy

| Bacemi a răspuns:

As putea spune ca nimic. Cu siguranta am avut unele realizari importante la momentul lor, dar stiu ca realizarile abia de acum vor incepe. Am o viata intreaga inainte si trebuie sa lupt pentru ceea ce mi-am propus.

mariana
| mariana a răspuns:

Am un camin, 2 copii impliniti personal si profesional, 3 nepoti minunati, o profesie pe care am realizat-o in conditii bune, am disponibilitatea de a spera si de a fi de ajutor altora, sunt optimista si-mi canalizez energia spre zone ale cunoasterii care-mi pot fi calauza spre ce vreau sa mai realizez si mai ales imi deschid noi orizonturi care ma ajuta sa ma implinesc ca om.
Sunt iubita si fericita de cei dragi mie si am prieteni buni care mi-au fost si-mi sunt aproape, in momentele de rascruce ale vietii mele.
Am sadit si pomi, am construit si o casa, iubesc si ingrijesc florile, dar mai presus de toate imi iubesc aproapele si daca am posibilitatea ii sar in ajutor cu ce pot si cred ca acestea sunt lucruri importante si care te fac sa fii multumit de conditia ta umana, care de asemenea lasa un loc de "buna ziua", pentru momentele din viata cand te retragi din lumea activa si poti sa fii mandru ca nu ai trait degeaba.

| luiza a răspuns:

Romanul are o vorba: sa faci o casa, sa sadesti un pom, sa cresti un copil...eu le-am facut pe toate.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Sunt la o varsta cand pot face bilantul realizarilor in viata. Pot sa spun ca ar trebui sa fiu un om fericit, copii sau realizat in viata, au o situatie buna si sunt mandru de ei, iar eu astept anii batranetii cu incredere si bucurie pentru ca nu imi este rusine de tot ce am facut in viata. Au fost si furtuni, dar am avut incredere in mine si in ziua de maine.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Multe, dar nu tot. Cel mai de pret pentru mine a fost si este inca dorinta de a fi de ajutor. Bucuria mea cea mai mare este atunci cand primesc un zambet pentru ceea ce am facut!

| anad a răspuns:

Minimum necesar unui om:o casnicie, o casa, doi copii reusiti, o cariera frumoasa, iar sufleteste am reusit si reusesc sa fiu optimista si sa trec destul de senin peste mizeriile din cotidian.

| costymaximus a răspuns:

O familie, o profesie, altceva nimic spectaculos

| HBK a răspuns:

Nu pot spune ca am realizat ceva pana acum, consider ca sunt inca destul de tanar si am toata viata inainte sa schimb ceva, sa-mi cladesc un viitor sigur si frumos lipsit de griji.Este timp pentru toate.

| Annitu a răspuns:

Până acum nimiclaughing

| medex3 a răspuns:

Pana la ora actuala :Nimic.Astept sa fiu mandra de mine pe viitor.happy

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

o casnicie reusita si o fetita superba.asta este toata realizarea mea cu care ma mindresc.

| BeT a răspuns:

Eu nimic.am 43 de ani si am pierdut totul.In urma cu 7 ani am inceput sa construiesc un nou Om-pe mine, jumatate am construit acum ma lupt sa construiesc inca o jumatate.Nu este usor sa te lupti cu tine insuti sa invingi rautatea, egoismul, placerea, etc.etc.nu este usor dar este posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fii multumit de tine si pe urma de ceea ce ai realizat, trebuie sa te multumesti cu putin, ca sa poti avea mult, sau cealalta varianta, sa nu te multumesti cu putin ca sa vrei din ce in ce mai mult.
Am realizat destule si sunt multumita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.As tinde sa cred ca un hamster dar nu e meritul meu. Dar trebuie sa-ti spun ca realizarile adevarate sint alea pe care o sa le luam cu noi.Deci,NIMIC.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultate, un iubit şi masina personala...in schimb asteptam sa ne indeplinim si pe latura de a fi "sot si sotie"happy