| anonim_4396 a întrebat:

Ce avantaje au baietii fata de fete?
Dar fetele fata de baieti?

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Baietii nu-s violati nici baturi, nau menstruatie, salariu mai mare. La femei e invers + stau legate de ei pentru ca nau incotro de frica ca rezista greu singure la cheltuieli si traiul vietii

| RAY a răspuns:

Fetele au mult mai multe avantaje cel mai important e unul biologic reproducerea,o fata are sanse extem de mari sa se reproduca si sasi duca genele mai departe in scimb un barbat nu prea daca nu arati bine si nu esti bogat ai putine sanse,plus ca ea da viata cel mai uimitor lucru,o fata gaseste usor cu cine sa faca sex ca baiat trebuie sa platesti pentru sex,fetele sufera mult mai putin la despartire si isi gasesc un partener mult mai repede, fetele traiesc mai mult ca barbati, plus ca se pot descarca emotional oriunde ceea ce ca barbat e umilitor sa faci asa ceva, plus ca o fata frumoasa face si cateva mii de euro din sex un barbat cand face asa ceva?
eu nu sunt misogin dar consider ca fetele duc o viata mult mai usoara, barbatl trebuie sa munceasca sa fie stalpul casei sa se ingrijeasca de toate in scimb femeia nuio convine te lasa fuge la altul, da cei drept si sa ai grija de casa/copil e ceva pana la urma asa am evoluat dar biologic vorbind femeile sunt superioare barbatilor pentru ca ele se reproduc cu oricine vreau ele noi barbati nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetele au mai multe avantaje in viata ca baietii. Imi trebuie 2 ore sa le scriu pe toate dar daca esti atent vezi exemple peste tot.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De asta mi-am dat seama
Dar vreau sa aud parerile altora

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E bine. O sa fie (poate) multe raspunsuri in care baietii spun ca fetele, fetele spun ca baietii. Dar crescand vezi ca baiat viitor barbat ca lumea are mult mai multe pretentii la tine ca la o fata. De ce? Poate are legatura cu vechea vorba "stalpul casei" dar la cum sunt baietii in ziua de azi, asa afemeiati din multe puncte de vedere, poate vor fi presul casei.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca esti o proasta ai sanse la un viitor bun, te casatoresti cu un bogatan, o vecina asa a facut, sta cu ala pentru bani, e batran.
Dar ca baiat daca esti prost nu faci nimic

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu! Ai uitat cireasa de pe tort. Daca esti frumoasa o sa ai o viata buna. Bine, daca ai si putina materie cenusie. Daca nu, e posibil sa ajunga pe racord. Daca are ceva in cap, o duce foarte bine. Tu zici de vecina ta. Eu vazusem pe internet pe una care lucra la morga ( parca arata bine tipa ) si a facut un selfie cu un cadavru. A fost concediata evident dar un bogatas a vazut stirea si a luat-o cu el. Acum nu mai are griji pana moare. Ca baiat frumos doar sa te faci model dar tot nu iei bani ca o femeie model.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vecina aia nu prea e frumoasa, a luat-o pentru ce are ea mai jos

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Adica ala are cam 70 si ea 30

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dragoste adevarata mai baiete, ce stim noi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Abia asteapta sa crape bosorogul ala laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Femeie desteapta. In 5 ani poate crapa ala si dupa cine stie ce mica avere are. Mai are timp sa isi traiasca viata dupa. Munca e grea laughing.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu lucreaza, sta degeaba si acum

| August99 a răspuns:

Fiecare are avantaje si dezavantaje... mi se pare mai usor sa fi baiat

| anonim_4396 explică (pentru August99):

Da-mi niste motive

| August99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se integreaza mai bine adica isi fac mai usor prieteni... nu au menstruatie, nu nasc, nu isi bat capul cu parul lung care e greu de ingrijit, nu au sani pot sa steie la bustul gol la plaja laughing... sunt multe activitati care sexistii considera ca femeile nu le pot face doar barbatii, ceea ce nu e adevarat etc

| anonim_4396 explică (pentru August99):

Nu te pot contrazice, totul e adevarat laughing

| Claudiu1905 a răspuns:

Fetele sunt rasfatate, au lumea la picioare, in timp ce baietii trebuie sa lupte pentru existenta inca din prima clipa a existentei. Ceea ii face pe baieti sa fie mult mai inteligenti, desi o fata e de neinlocuit la casa omului, avand mare parte din creier liber si deci folosit de subconstient ea poate face intr-o ora curat intr-o casa pentru care unui baiat iar lua ani si i-ar iesi si prost.
Exista exceptii de ambele parti si exista zone gri, dar ca principiu asta e