| Zuza_2058 a întrebat:

Ce carte as putea sa citesc in vacanta? (sunt un clasa a5 a)

Răspuns Câştigător
| SkyFly a răspuns:

Salut! Pai, iti recomand "Aventurile lui Tom Sawyer" de Mark Twain, minunata cartea si minunate aventurile unui baiat nazdravan, te va incanta, cu siguranta. Si o a doua carte ar fi "Heidi, fetita muntilor" scrisa de Johanna Spyri, la fel, o carte care trebuie citita inca din copilarie.

Spor la citit! happy

3 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Orice carte de Jules Verne, Colt Alb...

| ANDREEA95_4469 a răspuns:

Eu iti recomand...Baltagul...sau orice altceva de M.Sadoveanu! e o lectura placuta si usoaratongue

| ANDREEA95_4469 a răspuns:

Eu iti recomand...Baltagul...sau orice altceva de M.Sadoveanu! e o lectura placuta si usoaratongue